Ravikindlustuse blogi
Kuidas säilitada ravikindlustus peale gümnaasiumi või kutsekooli lõpetamist?
19-aastaseks saanud noortel kehtib ravikindlustus peale gümnaasiumi või kutsekooli lõpetamist veel kolm kuud. Selleks, et ravikindlustus jätkuks, tuleb jätkata õpinguid, asuda tööle või astuda ajateenistusse hiljemalt kolme kuu jooksul pärast kooli lõpetamist.
Kui kallis on lapsesaamine?
Ravikindlustus tagab lapseootel naisele tasuta abi, kuid igal meditsiinilisel protseduuril on siiski oma hind. Arvutasime kokku, kui palju tasub riik ühe lapse ilmaletoomiseks vajalike teenuste eest.
Mida teha, kui arstiabi ei vasta ootustele?
Kuigi enamik Eesti inimesi on arstiabiga rahul, esineb vahel siiski olukordi, kus meelehärmi teeb raviasutuse töökorraldus või ei olda rahul arstiabi kvaliteediga. Kuhu sellisel juhul oma murega pöörduda?
Sünnimärk või ohumärk?
Sünnimärgid ehk neevused on pigmentkolded, mida leidub enamiku inimeste nahal. Paraku võivad mõned sünnimärgid muutuda pahaloomuliseks ja seetõttu on tähtis oma keha kord kuus kontrollida, et muutunud välimusega sünnimärgid avastada ja neid varakult arstile näidata.
E-konsultatsioon toob vajaduspõhise eriarstiabi patsiendile lähemale
E-konsultatsioon on oluline tööriist perearstide ja eriarstide koostöös. See pakub perearstidele kiiret ja tõhusat võimalust konsulteerida eriarstiga patsiendi tervisekaebuste osas, suunata patsient vajaduspõhiselt eriarstiabile ning kujundada esmane raviplaan.
E-konsultatsioon laienes õendusteenusele
Aprillist lisandus tervishoiuteenuste loetellu uus teenus „Õendusabi e-konsultatsioon tervise infosüsteemi vahendusel“. Nüüd saavad Tervisekassa rahastusel eriõed küsida e-konsultatsioone teiselt eriõelt või õelt.
Ebameeldiv kaaslane kogu eluks
Migreen on haigus, mille mõju elukvaliteedile on märkimisväärne. Tugeva peavaluna väljenduv migreen, millega pahatihti kaasneb iiveldus ja halb enesetunne, võib takistada nii töölkäimist kui ka pere eest hoolitsemist.
Kust saada vaimse tervise abi?
Eesti inimeste vaimse tervise toetamine on ühiskonna jaoks üks suurimaid väljakutseid, kuna psüühikahäirete levimus kasvab ent vaimse tervise spetsialiste napib. Seetõttu on oluline teada, millised on võimalused vaimse abi saamiseks.
Mida peaks teadma lamatiste ennetusest ja ravist?
Kui inimene on pikalt voodihaige või istub enamiku ajast ratastoolis, võivad tal pidevalt ühes asendis viibimise tõttu tekkida lamatised. Nende ennetamiseks on väga oluline nii kehaasendi muutmine kui ka naha seisundi jälgimine mitu korda päevas, samuti korralik nahahooldus.
Tervishoiu jätkusuutlik rahastus vajab kiireid otsuseid
Suurest puudujäägist tervishoius räägiti juba kümmekond aastat tagasi ning toonased prognoosid näitasid, et alates 2020. aastast on Tervisekassa (tol ajal veel Eesti Haigekassa) sügavas miinuses ning kasutanud ära kõik oma reservid, mida tol ajal oli kordades vähem.
Nõuandeliini 1220 kaudu saab retsepte pikendada ka puhkepäevadel
Perearsti nõuandetelefon on juba mitu aastat pakkunud head võimalust saada kiiret tervisenõu siis, kui enda perearst on juba vastuvõtu lõpetanud, õhtustel aegadel, puhkepäevadel või pühadel.
Eesti perearstide kvaliteedisüsteem – tugevused, proovikivid ja tulevik
Eesti perearstide kvaliteedisüsteem (PKS) on toiminud juba ligi 20 aastat, olles olulisel kohal esmatasandi tervishoiu kvaliteedi hindamisel ja suunamisel.