Ravikindlustuse blogi
Tervisekassa toetab stoomiga patsiente
Stoom on kirurgiliselt loodud avaus kõhul, mille kaudu juhitakse kehast välja uriin või roojamass, kui loomulik eritus ei ole enam võimalik. Selle põhjused on erinevad: alates kroonilistest soole- ja kusepõiehaigustest kuni raske trauma või vähini.
Endoproteesimise juhtprojekti edusammud on silmnähtavad
Endoproteesimise raviteekonna parendamise kolmeaastane juhtprojekt on jõudnud viimasesse etappi.
Krooniline neeruhaigus – mida peab sellest teadma?
Krooniline neeruhaigus tekib tasapisi ja esialgu ei anna ta häirivate sümptomitega tundagi. Kui aga tekivad väsimus ja uneprobleemid, vajadus sagedamini pissil käia ning jalad või silmade ümbrus on turses, peaks pöörduma perearsti juurde oma tervist kontrollima.
Kuidas ära tunda ATH?
Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) on laste ja noorte seas üks sagedamini esinev psüühikahäire, mida iseloomustab kolm põhijoont: puudulik tähelepanuvõime, impulsiivsus ja üliaktiivsus.
Tervisekassa toetab harvikhaiguste patsiente järjest suurema panusega
Harvikhaigused mõjutavad tuhandeid Eesti inimesi, kuid nende diagnoosimine ja ravi on sageli keeruline ja kallis.
Jõulude mitu nägu
Jõuluootus, jõuluaeg, pühad. Aeg, mil saame olla koos pere ja sõpradega, vahetada kingitusi ja nautida häid toite. Paljudele on see on kinkimise, pidude ja tähistamiste aeg – üks aasta oodatuimaid perioode.
Kuidas Tervisekassa rahastusel iseseisvalt õendusabi pakkuda
Tervishoiukõrgkooli lõpetanud teotahtelised noored õed on avaldanud soovi alustada õendusabi pakkumisega. Iseseisvalt õendusabi pakkumiseks Tervisekassa rahastusel on vaja aga täita rida kriteeriume.
Säärel ämblikuvõrguna laiuvad veresooned annavad aimu tervisemurest
Kui säärte veresooned on laienenud pea sõrmejämeduseks või meenutavad sinist ämblikuvõrku, säär paistetab ja punetab, on need ohumärgid, mis viitavad kroonilisele veenipuudulikkusele.
2. tüüpi diabeet – kasvav terviseprobleem Eestis
Eestis diagnoositakse igal aastal ligikaudu 5600 uut 2. tüüpi diabeedi juhtu ja diabeeti põeb iga kuueteistkümnes inimene. Tegu on elustiilihaigusega, millele on küll geneetiline eelsoodumus, aga mis on tervisliku toitumise ja regulaarse liikumisega suuresti ennetatav.
Sepsis nõuab kiiret reageerimist
Sepsis ehk veremürgistus on eluohtlik haigus, mis ohustab eelkõige vanemaealisi ja krooniliste haigustega inimesi. Paraku on sepsise tekkimist raske ennetada. Seetõttu on oluline teada ja ära tunda sepsisele viitavaid ohumärke, sest ravi peab alustama nii ruttu kui võimalik.
Ärevuse haardest priiks
„Tihti haarasid ärevushood mind öösiti,“ meenutab lauljatar Tuuli Rand (33) viie aasta eest üle elatud ärevushäiret, mille küüsis pidi ta endale mitu korda kiirabi kutsuma.
Lastehaigla EMO õe argipäev: võlukapp, lauluviis ja palavikus lapsed
Õe amet laste erakorralise meditsiini osakonnas vajab oskust abi osutada nii nutvatele beebidele kui ka tõrksatele teismelistele, samuti tuleb maandada ärevil lapsevanemate emotsioone. Milline on Tallinna Lastehaigla EMO argipäev, räägib EMO õde Riina Tonkson-Velgre.