Perearstide fondid

Uuringufond

Uuringufond eraldatakse perearstidele patsientidele vajalike uuringute ja protseduuride tegemiseks.

Uuringufondi analüüs on osa perearsti lepingute täitmise jälgimisest. Perearstidele antakse infot erinevate fondide alusel rahastatavate teenuste kasutamise kohta võimaldades võrrelda erinevate perioodide andmeid.

Teraapiafond

Teraapiafond on alates 2015. aastast rakendatud üldarstiabi kättesaadavust parandav meede, mis võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse kliinilise psühholoogi, logopeedi ja füsioterapeudi vastuvõtule.

Teraapiafond on täiendav võimalus saada vajalikku ravi kiiremini ja oma perearsti koordineerimisel. Samaaegselt perearsti kaudu rahastatava teenusega säilib varasem võimalus saada eelnimetatud teenuseid eriarsti suunamisel.

Tegevusfond

Tegevusfond on alates 2014. aastast rakendunud üldarstiabi kättesaadavust parandav meede. Tegevusfondi eesmärk on toetada perearsti pädevuses olevat tegevuste jäämist esmatasandile. Seetõttu viidi uuringufondist tegevusfondi need teenused, mida perearstid osutavad ise (pisikirurgiaga ning günekoloogiaga seotud teenused).

Tegevusfondi rahastatakse teenusepõhiselt ja sellest tulenevalt kajastub tegevusfondi kuludes ka e-konsultatsiooni teenus ning perearstide tellitavad lahangud.

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.