Teabehalduse otsusetugi

Alates 12.04.2023. a on Tervisekassa rahastatav teabepõhine otsusetugi kättesaadav kõikidele Eesti tervishoiutöötajatele, sh arstitudengitele. 

Mis see on? 

Teabehalduse tüüpi otsusetugi on veebipõhine platvorm, mis ei kasuta soovituste andmiseks konkreetse inimese terviseandmeid vaid pakub tervishoiutöötajatele tõenduspõhiseid soovitusi, hoiatusi ja juhiseid tõhusa patsiendikeskse ja personaalse ravi läbiviimiseks. Keskne andmebaas on DynaMed, kus on kohandatavad interaktiivsed vaated erinevate ravivõimaluste eeliste ja kahjude kohta, mis võimaldab teha iga patsiendi jaoks parima raviotsuse.  

Eesmärk on pakkuda Eesti tervishoiutöötajatele teabehalduse tervikteenust, sidudes erinevate sihtrühmade vajadused. 

Kuidas see töötab? 

Kasutajale tagatakse ligipääs Synbase portaali haiglas läbi arvutivõrgu (IP) aadressi või läbi personaalse kasutajakonto, kus juurdepääs on seotud Terviseameti registrikoodiga. 

DynaMed sisaldab tõenduspõhiseid viidetega juhiseid, soovitusi, algoritme ja ülevaateid haigusseisunditest, sümptomitest, protseduuridest ja teistest kliiniliselt olulistest teadmistest 39 kliinilise valdkonna kohta. Andmebaas on pidevalt ajakohastatud, andmebaasi uuendamine käib standardprotseduuride järgi. Tõenduse kvaliteet ja kliinilised soovitused on hinnatud GRADE metodoloogia järgi.  

Tervishoiutöötajal on võimalik kasutada avalehe otsingut või otsida teavet eriala alamleheküljelt. Lisaks on eraldi lehekülg kliiniliste kalkulaatorite jaoks. Lahenduses on olemas õppemoodul teaduspõhise meditsiini põhimõtete õppimiseks ja rakendamiseks.  

Synbase portaalis (www.synbase.eu) saab kasutada teabehalduse otsusetoe tervikteenust, mis koondab kokku kolm andmebaasi:  

  • ingliskeelne ravijuhendite andmebaas DynaMed, 

  • eestikeelne ravijuhendite andmebaas EBM-ravijuhendid, 

  • eestikeelsed Medbase ravimite andmebaasid. 

Mis on teabepõhise otsusetoe väärtus? 

  • Hoiab kokku tervishoiutöötajate väärtuslikku aega vajaliku informatsiooni kogumisele 

  • Parandab tervishoiusüsteemi koostoimimist ja toetab terviklikku patsiendikäsitlust 

  • Aitab leida kiirelt vastuse kliinilisele küsimusele 

  • Küsimuste ja kalkulaatorite tulemused on võimalik lisada haiguslukku 

  • Suurendab läbi teadlikuma ja teaduspõhise raviotsuse patsiendiohutust 

Rohkem lisainfot kodulehelt: www.dynamed.com/, www.synbase.eu  

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.