Tervisekassa teavitab elanikkonda COVID-19 viiruse leviku vähendamise eesmärgil

Alates tänasest kutsub Tervisekassa SMS-sõnumiga vaktsineerima kõiki üle 60-aastaseid Eesti elanikke, kellel on alustamata COVID-19 vastane vaktsineerimine või kelle viimasest doosist või põdemisest on möödas üle kuue kuu.

Alates tänasest kutsub Tervisekassa SMS-sõnumiga vaktsineerima kõiki üle 60-aastaseid Eesti elanikke, kellel on alustamata COVID-19 vastane vaktsineerimine või kelle viimasest doosist või põdemisest on möödas üle kuue kuu.

SMS-teavitusi saadetakse etapiti, vastavalt inimese vaktsineerimise staatusele. Esimesena saavad teavituse kõik üle 60-aastased Eesti elanikud, kes ei ole veel vaktsineerimisega algust teinud. Seejärel need eakad, kellel on pooleli esimene vaktsineerimiskuur. Viimaste seas saavad teavituse eakad, kes peaksid ennast vaktsineerima esimese või teise tõhustusdoosiga.

„Teatud seisundite puhul, milleks on kroonilised haigused ja vanus, ei ole inimese immuunsus piisavalt tugev ega püsiv. Seetõttu on oluline, et eakad inimesed ennast koroonaviiruse vastu ikka ja jälle vaktsineeriks ning SMS-teavitused on kindel viis seda inimestele meelde tuletada,“ rääkis Tervisekassa esmatasandi teenuste osakonna juhataja Külli Friedemann, kelle sõnul on Eestis jätkuvalt palju eakaid inimesi, kellel on vaktsineerimiskuur alustamata või kelle viimasest vaktsiinidoosist on möödas üle kuue kuu.

Kõikide inimeste kontaktandmed pärinevad rahavastikuregistreist ja riigiportaalist, kuhu inimestel on võimalik ise oma kontaktandmeid esitada. Selleks, et SMS-teavitused jõuaksid inimesteni, palub Tervisekassa inimestel uuendada riigiportaalis www.eesti.ee oma kontaktandmed ning lisada telefoninumber ja meiliaadress, mida inimene kasutab.

Tervisekassa õigusosakonna juhataja Ergo Pallo sõnul teavitab Tervisekassa inimesi erinevatel põhjustel, näiteks ravikindlustuse lõppemisest või Euroopa ravikindlustuskaardi lõppemisest ning ka COVID-19 vastu vaktsineerimisele kutsudes. Infot saadab Tervisekassa nii elukoha aadressil, e-postile kui ka SMS-i teel. Kui Tervisekassalt ei soovita saada SMS-teavitusi, tuleks saata e-kiri sellekohase sooviga aadressil info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee).

Vaktsineerimise osas on võimalik informatsiooni leida veebilehel www.vaktsineeri.ee, sealhulgas kõikide avatud vaktsineerimiskabinettide registreerimise ja lahtiolekuaegade kohta igas maakonnas. Meditsiinilist nõu saab küsida perearsti nõuandetelefonil 1220 ja üldistele vaktsineerimisega seotud küsimuste korral saab informatsiooni või Tervisekassa klienditeeninduse telefonilt +372 669 6630.