Uudised
Tervisekassa nimel helistavad petturid
Tervisekassa nimel pöörduvad inimeste poole petturid, kes tutvustavad ennast Tervisekassa töötajatena ning küsivad inimestelt nende dokumendi PIN-koode või levitavad e-kirja teel pahavara. Enim on petukõnesid ja kirjasid visiiditasude, soodusravimite, ravikindlustuse või töövõimetushüvitistega seonduvalt. Kui varasemalt olid kõned ainult venekeelsed, siis nüüd on hakanud tulema pöördumisi ka eesti keeles.
Tervisekassa rõhutab, et nende töötajad ei võta inimestega ühendust ega palu telefoni või kirja teel dokumendi PIN-koode või muid isikuandmeid. Kui on kahtlusi pöörduja identiteedi osas, tuleks kõne viivitamatult katkestada ja kirja puhul ühtegi faili mitte avada ega kirjale vastata. Petuskeemi ohvriks langemise korral palume pöörduda politseisse.
Tervisekassa tänab kõiki inimesi, kes on meile või Politsei- ja Piirivalveametile petukõnedest teada andnud. Kõige olulisem on meelde jätta, et sõltumata pöördumise sisust Tervisekassa ei tee inimestele kõnesid ega saada kirju, kus palutakse dokumendi PIN-koode. Ole tähelepanelik, sest turvalisus algab Sinust!
Tervisekassa podcast: Suitsiidiennetus
Suitsiid on teema, millest räägitakse sageli liiga vähe, kuid mille mõju ulatub kaugele – iga suitsiidijuhtum puudutab keskmiselt sadat inimest.
Oluline teadmine tööandjatele: töötasu märkimisest töövõimetuslehele
Ravikindlustatule Tervisekassast ajutise töövõimetuse hüvitise väljamaksmise eeldus on tööandja kinnitatud haigus- või hooldusleht. Tööandja peab töövõimetuslehe kinnitama seitsme kalendripäeva jooksul alates selle lõpetamisest.
Tervisekassa nõudis kahju tekitajatelt tagasi üle 2 miljoni euro raviraha
Igal aastal esitab Tervisekassa kahju tekitajatele paar tuhat tagasinõuet mitme miljoni euro eest, et ohjeldada ühise ravikindlustusraha alusetut kulutamist.
Kõrge kolesterool on südamehaiguste peamine riskitegur
Kolesterooli on iga inimese veres ning see on vajalik meie keha normaalseks talitluseks. Liiga kõrge kolesterooli tase aga soodustab veresoonte ummistumist ning on üks peamine südame-veresoonkonna haiguste riskitegur.
Eelmisel aastal kasutasid Eesti inimesed 166 000 korral võimalust osaleda elu päästvatel vähi sõeluuringutel
Tervise Arengu Instituudi (TAI) avaldatud andmetel kasutasid Eesti inimesed 2024. aastal enam kui 166 000 korral võimalust osaleda elu päästvatel vähi sõeluuringutel, ent ligi 95 000 korral jäeti paraku see võimalus kasutamata.
Analüüs: infosüsteemid tervishoius oleks mõistlik ühendada
Täna on tervishoiuteenuse osutajatel nii haiglates kui perearstikeskustes üle Eesti kasutusel kokku kaheksa erinevat infosüsteemi, mis toob endaga kaasa dubleerivaid töid ja arendusi ning tõstab kokkuvõttes raviasutuste kulusid.
Aprillist laienevad eriõdede õigused erakorralise meditsiini osakondades
Alates selle aasta 1. aprillist antakse Eesti erakorralise meditsiini osakondades (EMO) töötavatele eriõdedele õigus vastu võtta kergemate tervisemuredega ehk rohelisse või sinisesse triaažikategooriasse kuuluvaid patsiente.
Koolides teostatavad vaktsineerimised: miks on oluline need enne suvevaheaega ära teha?
Koolide tervishoiutöötajad uuendavad riikliku immuniseerimiskava järgi 13-aastastel õppuritel õppeaasta jooksul kaitset leetrite, mumpsi ja punetiste vastu. 15-16-aastastele noorukitel on võimalus uuendada kaitset difteeria-teetanuse ja läkaköha vastu.
Tervisekassa nõudis tervishoiuteenuste osutajatelt tagasi üle 1,25 miljoni euro raviraha
Tervisekassa kontrollib pidevalt meie ühise ravikindlustusraha põhjendatud ja õiget kasutust. Kokku kontrolliti eelmisel aastal üle 130 000 ravidokumendi ja selle tulemusena nõuti tervishoiuteenuste osutajatelt tagasi 1,25 miljonit eurot.