Uudised
Perearstiabiga jäi mullu rahule rohkem kui kolmveerand Eesti elanikest
2024. aastal tegid perearstid ja -õed 8,4 miljonit vastuvõttu ja Tervisekassal kulus ligi 283 miljonit eurot perearstiabi teenuse rahastamisele. Tervisekassa ja Kantar Emori tehtud rahulolu-uuringust ilmnes, et mullu oli 77% Eesti elanikest rahul viimase perearsti vastuvõtuga.
Kuigi rahulolu perearstiabiga on kõrge, on see alates 2020. aastast elanikkonna seas vähehaaval langenud. Kõige sagedamini tuuakse välja rahulolematust arstiabi kättesaadavusega ja arstipoolsete nõuannetega.
„Rahulolu perearstiabi teenuse ja kättesaadavusega on langenud eelkõige seetõttu, et elanikkond vananeb ning suureneb nõudlus arstiabi järele. Samal ajal seisame silmitsi perearstide ja õdede nappusega, mis mõjutab otseselt teenuse kättesaadavust. Me peame pingutama, et patsiendid saaksid oma tervisemuredele vajaduspõhist arstiabi õigel ajal ja õigest kohast,“ rõhutas Tervisekassa perearstiabi teenusejuht Laura Johanna Tuisk.
Perearsti või -õe vastuvõtule pääsemise kiirusega jäi mulle rahule 74% elanikest. Ootuspäraselt on rahulolu arstiabi kättesaadavusega tugevas seoses teenusele saamise ooteajaga. Arstiabi kättesaadavusega jäi enim rahule need, kes said perearsti teenust 1-3 päeva jooksul või vähemalt 4-5 päeva jooksul. 61% vastanutest said enda sõnul viimati arsti või õe vastuvõtule kolme päeva jooksul, 15% 4-5 päeva jooksul ja 15% pidid ootama kauem kui nädal aega.
Kaheksa inimest kümnest jääb arsti või õe vastuvõtuga rahule
Kantar Emor tehtud rahulolu-uuringu kohaselt on kõige enam inimesed rahul oma viimase hambaarsti külastusega (86%), eriarstiabi visiidiga (85%) ja pereõe iseseisva vastuvõtuga (85%). Samuti on ligi kaheksa patsienti kümnest jäänud rahule perearsti vastuvõtuga.
Tervisekassa kuulutas välja lisahanke ambulatoorse psühhiaatriateenuse osutajate leidmiseks Harjumaal
Tervisekassa otsib uusi partnereid ambulatoorse psühhiaatriateenuse osutamiseks Harjumaal.
Lepingu kehtivuse aeg on 01.05.2025 kuni 30.09.2026.
Uus juhend aitab efektiivsed tervisetehnoloogiad kiiremini patsientideni tuua
Eestis on valminud tervisetehnoloogiate hindamise juhend, mis aitab kaasa sellele, et efektiivsed, kulutõhusad ja uudsed raviviisid jõuaksid kiiremini Eesti elanikeni.
Tervisekassa taskuhääling: noorte suutervis–kelle vastutada?
Tervisekassa statistika näitab, et väga aktiivselt käivad hambaarsti juures 4−8-aastased lapsed, kuid alates 10.−11. eluaastast hakkab hambaarsti külastatavus langema. Aastatega on küll laste hambaarsti juures käimine kasvanud, kuid kasv toimub eelkõige nooremaealise sihtrühma arvelt.
Insuldi raviteekonnal võeti kasutusele uus standard
2025. aastast rakendus Eestis isheemilise insuldi diagnoosiga patsientide raviteekonna uus standard, mille eesmärk on pakkuda patsientidele katkematut ja tõhusat ravi ning ühtlustada ravikäsitlust kõigis insuldiüksustega haiglates.
Uudne lahendus võeti hästi vastu: emakakaelavähi sõeluuringu kodutesti kasuks otsustas iga viies uuringul osaleja
Tervisekassa esialgsetel andmetel osales 2024. aastal emakakaelavähi sõeluuringul ligi 50 000 naist, kusjuures iga viies neist otsustas uuringust osa võtta kodutestiga. Kõige populaarsem oli kodutesti variant 60–65-aastaste naiste seas.
17. jaanuaril on Tallinna kõigis linnaosades võimalik end gripi vastu vaktsineerida aega eelnevalt broneerimata
Pühade järgselt on haigestumuse ja hospitaliseerimise trend kasvanud. 17. jaanuaril avavad paljud tervishoiuasutused, vaktsineerimispunktid ja apteegid Tallinna linnaosades võimaluse minna aega broneerimata gripi vastu kaitsesüsti tegema.
Tervisekassa alustab vaktsineerimise teenuse rahastamise lepingute sõlmimist
Tervisekassa alustab vaktsineerimise teenuse rahastamise lepingute sõlmimist tervishoiuteenuse osutajatega, kes soovivad immuniseerimiskava alusel vaktsineerimise teenust pakkuda ja kellel puudub Tervisekassaga ravi rahastamise leping, mille raames Tervisekassa vaktsineerimise eest juba tasub.
Tervisekassa laiendas 2025. aastal rahastatavate ravimite nimekirja
Alates 1. jaanuarist rahastab Tervisekassa uusi haigla- ja retseptiravimeid, mis parandavad ravivõimalusi mitmete raskete ja haruldaste haiguste korral. 2025. aastal kujuneb Tervisekassa haigla- ja retseptiravimite eelarveks ligi 340 miljonit eurot.