Uudised
Tervisekassa: riskirühmad on end aktiivselt gripi vastu vaktsineerinud
Oktoobri ja novembri jooksul on enam kui 90 000 riskirühma inimest saanud tasuta gripivaktsiini, mis on ligi 80% Tervisekassa varutud vaktsiinidest. Lisaks on üle 40 000 riskirühma välist inimest kasutanud võimalust saada tasuline vaktsiin.
Tervisekassa juhatuse liige Maivi Parv möönis, et enim vajavad gripi vastu kaitset riskirühmad – üle 60-aastased inimesed, üld- ja erihoolekande asutuse teenusel olevad inimesed, kuni 7-aastased lapsed, lapseootel naised ning alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk tüsistusteks ja raskeks põdemiseks. „On hea meel tõdeda, et Eesti inimene on aina terviseteadlikum ja ennetab grippi haigestumist või raskekujulist põdemist vaktsineerides end gripiviiruse vastu. Siinkohal tuleb tunnustada ka vaktsineerijaid – perearstikeskused, apteegid ja raviasutused on teinud efektiivset tööd,“ tõdes Parv.
Riskirühma inimeste gripi vastu vaktsineerimise eest tasub Tervisekassa, kes on sellel aastal hankinud 113 000 doosi vaktsiini. Inimestele, kes riskirühma ei kuulu, maksab gripivaktsiin 15–30 eurot, sõltuvalt vaktsineerija hinnakirjast. Ravimiameti andmetel on käesolevaks viirushooajaks tasuta gripivaktsiinile lisaks hangitud ka 70 000 doosi tasulist gripivaktsiini, millele saabub detsembri alguses täiendav kogus vaktsiini juurde. Tasulise gripivaktsiini tellimise ja kättesaadavuse eest vastutavad teenuseosutajad.
Uus podcast: Kahtlustame grippi!
Kas Sina teadsid, gripp pole lihtsalt mingi tavaline nohu ja kurguvalu, vaid tegemist on tõsise viirushaigusega, mis sõna otseses mõttes niidab jalust? Viiruste kõrghooajal haigestub grippi kümneid tuhandeid Eesti inimesi ja haiglaravi vajavad lausa 1500 inimest aastast.
Oled sel aastal sõeluuringu sihtrühmas? Tervisekassa tuletab meelde, et kutse kehtib veel aasta lõpuni
Tervisekassa tuletab rinna-, emakakaela- ja jämesoolevähi sõeluuringute sihtrühma kuuluvatele inimestele meelde, et kuni selle aasta lõpuni on neil võimalik veel sõeluuringul osaleda. Kui kutset pole tulnud, tasub oma eesti.ee andmed üle vaadata.
Vaktsineerimine COVID-19 vastu jätkub ka sel viiruste hooajal
Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab 2023. aasta sügisel COVID-19 vastu vaktsineerimist riskirühmadele, kuhu kuuluvad 60+ vanuses inimesed ja riskihaigustega lapsed ning täiskasvanud.
Tänasest saavad riskirühmad gripi vastu tasuta vaktsineerida
Viiruste kõrghooajal haigestub grippi kümneid tuhandeid Eesti inimesi, kõige rohkem vajavad gripi vastu kaitset riskirühmad – kuni 7-aastased väikelapsed, lapseootel naised, üle 60-aastased ning alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk tüsistusteks ja raskeks põd
Kust oma tervisemurele abi saab?
Erinevad tervisehädad võivad tabada meid ootamatult. Selleks, et saaksime oma tervisemurele lahenduse õigel ajal õigest kohast, tasub teada, millise tervisemurega ja kuhu pöörduda.
Riik hüvitab hambaravi senisest suuremas mahus
Valitsus otsustas tõsta täiskasvanute hambaravihüvitist 40 eurolt 60 eurole ning hambaravihüvitist toimetulekutoetuse saajatele, töötutele ja eakatele 85 eurolt 105 eurole.
Oktoobris paranes hüvitatavate ravimite kättesaadavus
Oktoobris uuenes Tervisekassa hüvitatavate soodusravimite loetelu, kuhu lisati ravivõimalusi mitme vähipaikme, migreeni, C-hepatiidi kordusravi ja kasvuhormooni puudulikkuse raviks.
Ära jää vähki ootama! Jämesoolevähi sõeluuringust võtavad osa vaid pooled kutsututest
Jämesoolevähk on aina sagedamini esinev haigus, mida diagnoositakse Eestis igal aastal ligi 1000 inimesel.
Oktoobri keskel saavad riskirühmad tasuta gripivaktsiini
Gripp on tõsine viirushaigus, millesse haigestub viiruste kõrghooajal kümneid tuhandeid Eesti inimesi. Viimase kümne aasta jooksul on gripp nõudnud 424 inimese elu.