Nädalavahetusel broneeris COVID-19 vaktsineerimiseks aja üle 30 000 inimese

Nädalavahetuse jooksul tehti digiregistratuuris ja riigi infotelefoni 1247 vahendusel COVID-19 vaktsineerimiseks kokku 30 847 broneeringut. Täna hommikuse seisuga oli saadaval ligi 2400 vaba aega.

„Sellel nädalal saabuvad uute vaktsiinitarnete kinnitused ja hiljemalt nädala lõpus lisame taas suurema koguse vabu aegu juuni teise nädalasse ja sealt edasi,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer. „Hetkel tundub küll, et neil, kellel oli kõige suurem kiire, on aeg käes ja vaktsineerimiseks aja broneerimine saab jätkuda rahulikus tempos. Mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese doosi kätte.“

Vaktsineerimiseks saab lisaks digiregistratuurile aja kinni panna ka riigi infotelefonil 1247, mis töötab 7 päeva nädalas kell 8.00-20.00. See võimalus on mõeldud eeskätt inimestele, kellel on raskusi interneti teel broneerimisega.

Teiseks vaktsiinidoosiks inimene ise aega broneerida ei saa, selleks antakse uus aeg esimese doosi tegemise ajal. Seejuures tuleb arvestada, et teise doosi saab samas kohas kus esimese ning teine kaitsesüst tehakse sama vaktsiiniga. Erandiks on vaktsiin Jannsen, mille puhul piisab ühest doosist. „Palume teise doosi jaoks antud aja ja kohaga arvestada ning kindlasti kohale minna – tõhus kaitse tekib kaks nädalat pärast teist kaitsesüsti,“ lisas Seer.

Ilma eelregistreeringuta paluvad vaktsineerimise korraldajad kohale mitte minna – elavas järjekorras vaktsineerimist ei toimu. Samuti ei tasu vaktsineerima minna tühja kõhuga.

Neil, kes on COVIDit põdenud, tekib vaktsineerimise vajadus 6 kuud pärast tervenemist ja nad saavad ühe kaitsesüsti. Varasemaks ei ole mõtet aega broneerida.

Sellel nädalal on Eestisse oodata 43 290 doosi Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiini (24.05), 8 400 doosi Moderna vaktsiini (28.05) ja 4800 doosi Jansseni vaktsiini (28.05).

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 437 731 inimest. Täiskasvanud elanikkonnast on ühe doosi saanud 40,7%.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee