Laupäevast teisipäevani vaktsineeritakse eakaid Maardus, Loksal ja Lasnamäel

Vaktsineerimine

Üleriigilises digiregistratuuris on 20. – 23. märtsiks avatud COVID-19 vastu vaktsineerimiseks 2000 aega kõigile Maardu, Loksa ja Lasnamäe perearstide nimistuisse kuuluvatele inimestele, kelle vanus on 70 aastat ja enam.

Lasnamäe, Loksa ja Maardu eakatele on vaktsineerimiseks eraldatud täiendavad 2000 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini. Registreerimine on tänasest avatud üleriigilise digiregistratuuri kaudu ja neljapäeval lisanduvad võimalused ka telefoni teel registreerimiseks.

Haigekassa esmatasandi teenuste juhi Külli Friedemanni sõnul on selliste suuremamahuliste vaktsineerimiste eesmärk kaitsta ennekõike riskirühma kuuluvaid patsiente, kelle elukohaks on kõrgema nakatumismääraga piirkonnad. „Harjumaa on kõige kõrgema nakatumismääraga maakond, Maardu, Loksa ja Lasnamäe piirkonnad selle sees kõige tipus. On äärmiselt oluline kaitsta sealsete elanike kõige haavatavamat gruppi nii suurel määral, kui võimalik,“ sõnas Friedemann.

Vaktsineerimist viib läbi Lasnamäel asuv erakliinik Medicum. Registreerida tuleb inimesel endal või lähedase abiga läbi üleriigilise digiregistratuuri. Alates neljapäevast võib registreerumiseks helistada ka erinumbril 6998040, millele vastavad neljapäeval ja reedel Lasnamäe Linnaosavalituse töötajad, kes aitavad helistajatel vaktsineerimisele registreeruda. Erinumbrile helistades on võimalik vaktsineerimisele registreeruda ka nendes piirkondades elavad ravikindlustamata inimesed. Lisaks digiregistratuuri ja ise helistamise võimalusele võtab kõige eakamate ehk 80-aastaste ja vanemate patsientidega aja kindlaks määramiseks ühendust nende perearst. Kuni 80-aastaste sihtrühma kuuluvate inimeste puhul palub haigekassa, et eakate juhendamisel digiregistratuuri kasutamisel või helistamisel aitaksid neid ka nende lähedased.

70-aastased ja vanemad Lasnamäe, Loksa ning Maardu elanikud võivad perioodiks 20. – 23. märts valida endale vaktsineerimiseks sobiva aja neist kolmest endale sobivas asukohas. Vaktsineerimisaegu näevad ja saavad digiregistratuuris broneerida ainult vastavasse vanuserühma kuuluvad inimesed, kes kuuluvad nende piirkondade perearstide nimistutesse. Nende piirkondade elanikud, kelle perearst töötab mõnes teises piirkonnas, saavad soovi korral vaktsineerimiseks aja broneerida telefoninumbril 699 8040. Kõnedele vastatakse neljapäeval ja reedel kell 9 – 18.

Maardu, Loksa ja Lasnamäe perearstide nimistutesse kuuluvaid riskirühma patsiente vaktsineeritakse laupäevast esmaspäevani Medicumi kliinikus Lasnamäel aadressil Punane 61 ning laupäevast teisipäevani Maardus Vaba Aja Keskuses aadressil Keemikute 12b ja Loksal aadressil Posti 29.

Aja kirja panekuks tuleb siseneda digiregistratuuri (digiregistratuur.ee või digilugu.ee) Alates neljapäevast saab aegu broneerida ka Medicumi spetsiaalse veebiregistratuuri abil, kuhu saab siseneda medicum.ee avalehe kaudu.

Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga immuniseerimine koosneb kahest süstist, mille vahele jääb viis kuni kuus nädalat. Laupäevast teisipäevani vaktsineeritavate teise doosi aeg pannakse kirja esimese süsti saamisel.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimiseks?

 

•            Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee).

•            Autendi end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.

•            Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis ilmub sisse logimisel avalehele sellekohane teavitus.

•            Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsinguvaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.

•            Pärast endale sobiva vaba aja leidmist, saad selle läbi üleriigilise digiregistratuuri broneerida.

•            Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teata vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu õigeks ajaks minna.