Alates 1.juulist 2023 taastub koroonaeelne haigushüvitiste maksmise kord 

Valitsus otsustas alates 1. juulist 2023 taastada haiguslehtede maksmisel koroonaeelse korra. See tähendab, et haigushüvitist makstakse töötajale teise päeva asemel taas neljandast päevast.

Alates 1. juulist on esmase haiguslehe väljastamisel kolm esimest päeva töötaja omavastutus, tööandja maksab neljandast kaheksanda päevani ja alates üheksandast haiguspäevast maksab hüvitist Tervisekassa. 

Kuni 30. juunini (k.a) väljastatud esmase haiguslehe korral on esimene haiguspäev töötaja omavastutus, tööandja maksab teisest kuni viienda päevani ja alates kuuendast haiguspäevast maksab hüvitist Tervisekassa.

Palume inimestel kontrollida üle oma arvelduskonto andmed Tervisekassas 

Tervisekassal puuduvad töövõimetushüvitiste väljamaksmiseks paljude inimeste arvelduskonto andmed.  

Juhime tähelepanu, et töövõimetushüvitised aeguvad kolme aasta jooksul. Seega 2023. aastal saab töövõimetushüvitisi välja maksta veel 2020., 2021. ja 2022. aastal väljastatud töövõimetuslehtede eest.   

Palume kontrollida üle oma arvelduskonto andmed riigiportaalis. Seda saab mugavalt teha e-teenuses „Tervis ja retseptid“. Teine võimalus on saata Tervisekassale digitaalselt allkirjastatud konto muutmise avaldus aadressile info [at] tervisekassa.ee (info[at]tervisekassa[dot]ee)