Alanud nädalal jätkub eeskätt riskirühma hulka kuuluvate elanike vaktsineerimine

Sel nädalal jätkub riskirühma ja eesliini töötajate hulka kuuluvate inimeste vaktsineerimine. Vaktsiinitarnete kogused jäävad praeguste andmete kohaselt 16 440 doosi juurde.

Täna on Eestisse oodata 14 040 doosiga Pfizer/BioNTech vaktsiini saadetis, reedel 2400 vaktsiinidoosiga AstraZeneca vaktsiini tarne. Kuna sel nädalal jäävad vaktsiinitarned tagasihoidlikumaks kui eelmisel nädalal, siis sel nädalal keskendutakse riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimisele.

Nädala jooksul jätkavad kolmenädalase tsükli järgi määratud piirkondade perearstid 70-aastaste ja vanemate inimeste hulka kuuluvate patsientide vaktsineerimist. Sel nädalal on järg osa Harjumaast, Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa käes. „Igale nimistule annab haigekassa võimaluse tellida esimeseks süstiks 30 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini. Lisaks sellele saame jagada 4000 doosi nimistutele, kus on riskirühma kuuluvaid patsiente rohkem,“ selgitas haigekassa esmatasandi teenuste juht Külli Friedemann. Järgmisel nädalal jõuab järg taas teise osa Harjumaa, Põlvamaa, Tartumaa ja Võrumaani.

AstraZeneca vaktsiini saavad oma nimistusse kuuluvate elanike vaktsineerimiseks lisaks tellida perearstid Võrumaal, Valgamaal, Raplamaal ja Põlvamaal.

Eesliinitöötajatest jätkatakse sel nädalal lasteaedade ja -hoidude töötajate ning sotsiaalvaldkonna eesliinitöötajate vaktsineerimisega. Lisaks saab kaitsevägi võimaluse oma esimesse prioriteedigruppi kuuluvate liikmete vaktsineerimise alustamiseks.

Alates 5. märtsist kutsub Eesti Haigekassa ka erasektori tervishoiuasutusi sõlmima lepingut, mis võimaldab neil suuremamahuliste vaktsiinitarnete korral elanikke vaktsineerida. Kokku on Eesti Haigekassale laekunud 15. märtsi seisuga kaheksa ettevõtte sooviavaldused. Neljaga neist on leping allkirjastatud. Esimesel võimalusel, kui vaktsiinitarned lubavad, saavad tänase seisuga vaktsineerimisega alustada Sihtasutus Põltsamaa Tervis, OÜ Corrigo, OÜ S Silmarõõm ja AS Medita Baltics.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et kuigi sel nädalal on vaktsiinitarned riiki tagasihoidlikud, on lähiajal oodata koguste suurenemist. Siis on abikätest vaktsineerimisel suur abi, et perearstid saaksid keskenduda oma nimistu riskirühma patsientide vaktsineerimisele ja haiglad raskelt haigestunute ravimisele „Hea meel, et erasektori tugi on meil tänaseks olemas. Kui riiki saabuvad vaktsiinikogused seda võimaldavad, saame loodetavasti juba järgmisel nädalal neid ka vaktsineerimisse kaasata,“ märkis Parv.

Haigekassa lepinguga on ka edaspidi oodatud liituma kõik erasektori tervishoiuteenuse osutajad, kellel on eriarstiabi teenuse osutamise tegevusluba. Haigekassa ootab pakkumisi 25. aprillini. Vaktsineerimisega on lepingu sõlminud ettevõtetel võimaik alustada nii pea, kui vaktsiinitarned seda võimaldavad.

Pakkumuse esitamiseks vajalik info koos lepinguprojektiga on kättesaadav siin.