Tervisekassa podcast: kuidas luua hambaaukudeta lapsepõlv?

Seekordne podcast keskendub laste hammaste tervise hoidmisele. Räägime, millal tuleks külastada hambaarsti, kust saada infot õigete suuhügieeni võtete kohta, kas vanaema õunamahl võib kurja teha ning kust üldse olulist informatsiooni leida.

Saates on külas hambaarsti, lapsevanem ja Suukooli projekti üks eestvedajatest Kati Vald, särtsakas nelja lapse ema Kristi Aulik ning huvitava kogemusega lapsevanem Merith Sarv.

Hambaarst Kati Vald märgib podcastis, et laste hammaste tervis pole hetkel sugugi kiita. 2018. aasta andmetel valminud uuring näitab, et igal kolmandal 3-aastasel lapsel on ravi vajav auk ja igav teisel 6-aastasel lapsel on hammastega mure. Tööpõld on lai, sest kontrollis käiakse lastega harva – pigem tullakse ikka siis, kui hammastes juba augud on.

Lapsevanemate Kristi ja Merithi kogemus näitab, et lastega tuleb regulaarselt hambaarstil käia, aga palju oleneb ka arstist – väikese lapse jaoks on õige arsti valik oluline, et tekiks usaldus ja kaoks hirm hambaarsti ees. Mis tuleks aga lapsevanematel endil eeltööna juba kodus ära teha ja kuidas kasvatada lapsest arstisõbralik väike inimene, kuulete juba podcastis.

Saatejuhi tooli on seekord võtnud Tervisekassa tervise edenduse peaspetsialist Taisi Kõiv. Kõik saatesarja podcastid on kuulatavad Tervisekassa Soundcloudi kanalil.