Tervisekassa alustab COVID-19 vaktsineerimiskampaaniaga- vaktsiiniga on kindlam

Tervisekassa alustab tänasest kampaaniat, millega kutsub COVID-19 viiruse vastu vaktsineerima, sest haigestunuid on endiselt palju ja raskest haiguse kulust on ohustatud eelkõige vanemaealised inimesed.   

Tervisekassa algav kampaania kannab sõnumit „Vaktsiiniga on kindlam“, mis tuletab inimestele meelde, et  koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on endiselt oluline. 

Uuringud näitavad, et inimeste immuunkaitse väheneb aja jooksul ning seda on vaja taastada, sest vaktsineerimine kaitseb eelkõige raske haigestumise eest. "Arstina tahaksin rõhutada eelkõige seda, et koroonaviirus kulgeb eriti raskelt krooniliste haigustega ja vanemaealistel inimestel. Seda on kahjuks näidanud viimaste aastate kogemus perearstikeskustes," kinnitas dr Piret Rospu Tabasalu perearstikeskusest. "Kaitsesüst ja tõhustusdoos on parim kättesaadav võimalus, mida igaüks saab teha selleks, et vältida haiglasse sattumist või koroonaviiruse põdemise järgseid tüsistusi. Alati on võimalik nõu pidada ka oma pereõe või perearstiga, kui tekib küsimusi või soovite vaktsineerimisega seonduvat arutada." julgustab dr Rospu. 

Vaktsineerima peaksid minema kõik inimesed, kellel on viimasest vaktsiinisüstist või haiguse läbipõdemisest möödas rohkem kui kuus kuud. “Vaktsiin on nagu helkur, kiiver, turvavöö, päästevest või kondoom- neid vastutustundlikult kasutades kaitseme ennast, kui ka teisi.   Just sellist võrdlust käesolev kampaania kasutabki ”ütleb Tervisekassa kampaania elluviija, Taisi Kõiv

Tervisekassa analüütika osakonna andmetel on Eestis üle 700 000 täisealise inimese, kes on vaktsineeritud või koroona läbi põdenud, kuid  kelle viimasest vaktsiinidoosist või läbipõdemisest on möödas juba liialt pikk aeg, mistõttu on nad viiruse eest suuresti kaitseta.  

Vaktsineerimine esimese tõhustusdoosiga on soovitatud kõigile üle 18-aastastele ning teise tõhustusdoosiga üle 60-aastastele ja teistele riskirühma kuuluvatele inimestele (üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda COVID-19 haigust raskelt, hooldekodude elanikud ja töötajad ning tervishoiutöötajad). Enda jätkuvaks kaitsmiseks raske haigestumise eest on soovitav end uuesti vaktsineerida, suurendades nii organismi vastupanuvõimet viirusele.  

Kõigil soovijatel on võimalik endale vaktsineerimiseks aega broneerida, võttes ühendust oma perearstikeskusega või kasutades digiregistratuuri teenust, kui viimasest doosist või COVID-19 põdemisest on möödas vähemalt kuus kuud. Veebilehel www.vaktsineeri.ee on võimalik leida infot kõikide avatud vaktsineerimiskabinettide registreerimise ja lahtiolekuaegade kohta igas maakonnas.  

Inimestel on võimalik ennast vaktsineerida ka valitud apteekides üle Eesti. Apteegid, kus on ennast võimalik koroonaviiruse vastu vaktsineerida, on leitavad aadressil www.vaktsineeriapteegis.ee.  

Inimesi nõustavad individuaalselt vaktsineerimise küsimustes eelkõige perearstid, kuid seda teevad ka kõik teised vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad. Meditsiinilist nõu saab küsida perearsti nõuandetelefonil 1220 või Tervisekassa klienditeeninduse telefonilt +372 669 6630.  

Vaktsiiniga on kindlam