Soovitame inimestel alati kontrollida makstud raviarveid

Ravikindlustatud inimesed saavad kindlustuse alusel teenuseid nii haiglates, perearsti juures kui ka osades erakliinikutes. Kõik raviasutused võivad osutada ka tasulisi teenuseid.  Alati tasub enne teenuse osutamist üle täpsustada, kas raviasutusel on haigekassaga leping, mis ulatuses tasub haigekassa raviprotseduuri või visiidi eest ning millise osa peaks tasuma patsient ise.

Haigekassa lepingupartnerite nimekirja leiab siit.

Hinnakirja tasulistele teenustele leiab raviasutuse kodulehelt või seda saab täpsustada raviasutuse käest.

Juhul kui patsient kasutab tasulisi teenuseid, siis peab raviasutus vastavalt tarbijakaitseseadusele esitama teenuse osutamist ja selle eest tasumist tõendava dokumendi ehk arve.

Kui patsient käib arsti vastuvõtul või viibib haiglaravil ravikindlustuse raames, siis on võimalik kõiki osutatud teenuseid näha haigekassale esitatud raviarvel, mida saab vaadata keskkonnas www.digilugu.ee.

Pöörduge alati haigekassa poole, kui Teil on küsimusi tervishoiuteenuste või ravikindlustuse kohta. Haigekassa vastabTeie küsimustele telefonil (+372) 669 6630 või  e-posti teel info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee).

Juhul kui tekib kahtlusi teenuste eest tasu küsimise õigsuses, siis soovitame pöörduda ka Tarbijakaitseameti või Terviseameti poole.