Pressiteade: Haigekassa ootab tööandjaid liituma elektroonse töövõimetuslehe teenusega

Haigekassa on käivitanud teenuse, mis muudab töövõimetushüvitise maksmiseks vajaliku andmevahetuse elektroonseks. Tänu uuele teenusele saavad inimesed töövõimetushüvitised edaspidi kätte kiiremini ning andmete edastamine on lihtsam ka tööandjatele. Haigekassa juhatuse esimees Tanel Rossi sõnul on e-teenuste arendamine haigekassa lähiaastate üks prioriteete, mille eesmärgiks on suurendada nii tegevuste efektiivsust kui ka pakutavate teenuste kvaliteeti. „E-TVL ehk elektroonne töövõimetusleht muudab hüvitiste menetlemise varasemast oluliselt lihtsamaks. Tööandjad säästavad töövõimetuslehtede edastamisest tulenevat ajakulu ning töötajad saavad hüvitise kätte senisest kiiremini,“ sõnas Ross.
Paberivabale andmevahetusele üleminekut võimaldav seadusemuudatus jõustub 1. jaanuarist 2014, mil teenus muutub avatuks kõigile tööandjatele. Ka praegu on võimalik töövõimetuslehti haigekassale elektroonselt esitada. Selleks tuleb  sõlmida haigekassaga andmevahetuse leping, mis annab  tööandjale õiguse riigiportaali kaudu oma töötajate töövõimetuslehtede andmeid vaadata ja haigekassale edastada. Teenuse kasutamise juhendiga on võimalik tutvuda haigekassa kodulehel
Lepingu sõlmimise soovi korral palume tööandjatel esitada taotlus töövõimetuslehe andmete elektroonseks edastamiseks aadressil harju [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee). Täiendavatele küsimustele vastab haigekassa infotelefon 16 363.