PRESSITEADE: Haigekassa kuulutas välja hanke eriarstiabi, õendusabi ja ennetusprojektide partnerite leidmiseks

Tänasest on riigihangete keskkonnas avalikustatud hanketeated, millega haigekassa otsib järgnevaks kolmeks aastaks lepingupartnereid eriarstiabis ja õendusabis. Samuti otsitakse haigekassa rahastatavate ennetusprojektide läbiviijaid.

Hange kuulutatakse välja mitmel eriarstiabi erialal ja õendusabis ning ennetusprojektide elluviimiseks, et pakkuda inimestele lisaks haiglateenustele suuremat valikut arstiabis. Näiteks otsitakse partnereid  silmahaiguste ravis, günekoloogias ja psühhiaatrias. Täpsed erialad, teenuste mahud ja sihtpunktid on avaldatud riigihangete registris.

Hankel osalemiseks pakkumuste esitamise tähtpäevad on:
Õendusabis – 25.05.2018 kell  14.00
Ennetusprojektidele – 29.05.2018 kell 14.00
Eriarstiabis   -30.05.2018 kell 14.00.

Riigihankega leitavate uute partnerite lepingud kehtivad alates 2018. aasta IV kvartalist kolm aastat. Ühes aastas saavad uued partnerid haigekassa lepinguga osutada teenuseid kokku ligi 65 miljoni euro eest.

NB! Praktiline info valikukonkursil osalejale:

Tulenevalt uuest riigihangete seadusest viiakse tervishoiuteenuste osutajate valikukonkurss läbi riigihankemenetluse põhimõtete järgi, mis tagavad menetluse läbipaistvuse ja kõikide pakkujate võrdse kohtlemise:

  • Kogu hankel osalemiseks vajalik informatsioon (erialad ja mahud, pakkumuste vormid, pakkumuste esitamise tähtajad) on avaldatud riigihangete registris
  • Riigihangete register on iseteeninduskeskkond, mille kasutusjuhendid on leitavad rahandusministeeriumi kodulehelt, samalt lehelt saab esitada registrile riigihangete nõustamispäringu; registri kasutajatoega saab kontakteeruda ka e-posti teel register [at] riigihanked.riik.ee (register[at]riigihanked[dot]riik[dot]ee) ja telefoni teel 611 3703, 611 3693 esmaspäevast reedeni kell 9:00-15:00.
  • Kõik pakkujal tekkivad sisulised küsimused ja kommentaarid haigekassale tuleb samuti edastada kirjalikult riigihangete registri kaudu, kus need on koos haigekassa vastustega avalikud kõikidele registris registreeritud pakkujatele. Telefoni või e-kirja teel pakkujate küsimustele vastamine ei ole riigihangete seadusest tulenevalt  lubatud.