Palume kõikidel tervishoiutöötajatel uuendada oma ID sertifikaate 3.- 5.novembri jooksul

Valitsus otsustas eile õhtul, et turvariskiga ID-kaartide sertifikaadid peatatakse muutunud ohuhinnangu tõttu juba täna, 3.11 õhtul ning tervishoiusektori alternatiivplaani ei käivitata.

Tervishoiu e-teenuste toimimiseks tagatakse tervishoiutöötajatele 3.-5. novembrini sertifikaatide uuendamine eelisjärjekorras ning PPA avab nädalavahetusel lisaks viies suurhaiglas arstidele, õdedele ja apteekritele mõeldud ajutise teeninduspunkti.

Kauguuendamise eelisjärjekord on tervishoiutöötajate jaoks avatud reedel, 3.11 kella 12. kuni 5.11 kella 23.59. Eelisjärjekorras on lisaks tervishoiutöötajatele ka õigusvaldkonna töötajad ja perekonnaseisutoiminguid tegevad inimesed. Teised ID-kaardi omanikud sel ajavahemikul sertifikaate uuendada ei saa.

Tervishoiutöötajad, kellel kauguuendamine ei õnnestu, saavad sertifikaatide uuendamise teha Politsei- ja Piirvalveameti piirkondlikes esindustes või ajutistes teeninduspunktides Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas, Ida-Viru Keskhaiglas (avatud ainult 4.11), Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Ajutised teeninduspunktid on haiglates avatud sel laupäeval ja pühapäeval kell 10-15.

Turvanõrkusega ID-kaartide sertifikaadid suletakse reedel, 3.11 kell 24.00.

Kuidas uuendada ID-kaardi sertifikaati – juhend tervishoiutöötajale

 • Esmalt kontrolli lehel https://www.politsei.ee/id-kaardi-kontroll/, kas sinu ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist.
 • Vaata ära uuendamise õppevideo ja varu uuendamise ajaks endale paber ja kirjutusvahend, sest uuendamise käigus antakse sulle uued PIN-koodid ning vanad kaotavad kehtivuse.
 • Kui sinu ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist (kaart on välja antud alates 16.10.2014), siis mine veebilehele www.id.ee ja tõmba arvutisse uus ID-kaardi tarkvara. Seejärel ava ID-kaardi haldusvahend ja uuenda sertifikaadid.
 • Kui kasutad tööarvutit ja tööandja on ID-kaardi tarkvara juba uuendanud, siis ava kohe ID-kaardi haldusvahend ja uuenda sertifikaadid.
 • ID-kaardi uuendamise tarkvara tunneb ise ära, et oled tervishoiutöötaja.
 • Eelisjärjekorras saad sertifikaate uuendada alates reedel, 3.11 kella 12 kuni pühapäeval, 5.11 kella 23.59.
 • Kui kauguuendamine ei õnnestu, mine kas Politsei- ja Piirvalveameti piirkondlikku esindusse või ajutisse teeninduspunkti Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas, Ida-Viru Keskhaiglas (avatud ainult 4.11), Lääne-Tallinna Keskhaiglas või Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Teeninduspunktid on avatud kell 10-15.
 • ID-kaardi uuendamisega seotud tehniliste küsimuste korral helista ID-kaardi infoliinile 1777.
 • Muud infot, sh ka PPA teeninduste lahtiolekuaja kohta, saab infotelefonilt 612 3000, mis töötab iga päev kell 8–19. 
 • Haigekassa infotelefon töötab laupäeval ja pühapäeval kell 9-16:30
 • Rohkem infot ID-kaardi sertifikaatide uuendamise kohta leiab veebilehelt www.id.ee.