Nädalavahetusel jätkub COVID-19 vastane vaktsineerimine

Nädalavahetusel on oodatud üle Eesti erinevatesse haiglatesse ja perearstide juurde COVID-19 haiguse vastu vaktsineerima 65aastased ja vanemad inimesed.

Nädalavahetusel oli digiregistratuuri kaudu saadaval üle 6000 vaktsineerimisaja.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et 65aastased ja vanemad inimesed on digiregistratuuri kasutusel olnud väga edukad. „Tallinnas ja Tartus ei ole hetkel ühtegi vaba aega, Ida-Viru keskhaiglas, Narva haiglas ja Pärnu haiglas on veel võimalus selles vanuses inimestel end registreerida, samuti on mõned vabad ajad Kuressaare ja Rakvere haiglas.“ 

„Euroopa Ravimiamet hindab liikmesriikidest teatatud trombijuhtude seost vaktsiiniga ja kuigi vaktsiini ohuhinnang tänastel andmetel ei ole muutunud, siis ettevaatusabinõuna soovitab Ravimiamet arstidel kaaluda AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimise edasi lükkamist tromboosi riskifaktoritega inimestel, seniks kuni ohusignaali hindamine on lõppenud. Veenitromboosi riski võib suurendada varasem veenitromboos, pikaajaline liikumatus (nt voodirežiim üle 3 ööpäeva), suur kirurgiline lõikus või trauma viimase 4 nädala jooksul, aktiivses faasis pahaloomuline kasvaja või muu haigus, mille puhul arst on hoiatanud veenitromboosi riski eest, veenitromboos veresugulastel, östrogeenravi," ütles Ravimiameti ohutusjärelevalvebüroo juhataja Maia Uusküla.

Kui vaktsineeritav kasutab kombineeritud suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid ja tal ei ole teisi riskifaktoreid, siis on võimalik lisanduv tromboosirisk eeldatavasti väike.

Inimesed, kes Ravimiameti soovitustest lähtuvalt tahaksid oma terviseseisundi üle arstiga nõu pidada, palume helistada üleriigilisele perearsti nõuandeliinile telefonil 1220. Nõuandeliin võtab kõnesid vastu ööpäevaringselt.