Lisaks perearstidele hakkab Ukraina sõjapõgenikele osutama üldarstiabi Confido Meditsiinikeskus

Alates tänasest hakkab Confido Meditsiinikeskus osutama vajaminevat üldarstiabi kõikidele Eestis viibivatele Ukraina sõjapõgenikele. Tegemist on täiendava võimalusega lisaks perearstidele, kes juba sõjapõgenikele arstiabi osutavad.

Kliiniku uksed on avatud kõikidele Ukraina sõjapõgenikele, kellel on vajadus üldarstiabi järele. Vastuvõtud toimuvad Confido meditsiinikeskuses Veerenni 51, 4. korrusel igal tööpäeval kella kaheksast kuueni. Vastuvõtule pääsemiseks on vajalik ette registreerimine, mida on võimalik teha telefoninumbril +372 600 9090 või veebilehel www.medhelp.ee.

„Eestis on hulk Ukraina sõjapõgenikke, kes on hiljaaegu riiki saabunud ning neil ei ole siin veel püsivat elu- ega töökohta, mispärast ei ole neil ka võimalust perearsti valida. Seetõttu on piirkonnas, kuhu on põgenikke saabunud märksa rohkem, vajalik tagada esmatasandi teenuste kättesaadavus. Koostöös Confidoga pakume põgenikele üldarstiabi, mida osutavad üldarst ja kaks õde. Tegemist on täiendava võimalusega saada arstiabi neil põgenikel, kes perearsti nimistusse veel ei kuulu. Arstiabi osutatakse sarnasel viisil nagu saavad seda Eesti kindlustatud ning sealhulgas ei pea Ukraina sõjapõgenik maksma visiiditasu,“ rääkis Tervisekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas.

Muuhulgas on võimalik vajaminevat arstiabi ja nõustamist saada Ukraina sõjapõgenikele varju pakkuval laeval Isabelle. Vastuvõtud toimuvad nädalas neljal tunnil ning laeval pakuvad üldarstiabi sarnaselt kliinikule üldarst ja õed. Peale selle on Tallinnas Veerenni terviselinnakus avatud ka eraldi põgenike tervisekontrolli keskus, kus lisaks üldarstiabile ja tervisliku olukorra üldisele hindamisele saavad põgenikud nõu protseduuride, vajalike ravimite ning vaktsiinide osas.

Lisaks eelpool toodule on Ukraina sõjapõgenikel endiselt võimalik saada vajaminevat arstiabi perearstikeskustes üle Eesti. Informatsioon esmatasandi arstiabi osutavate perearstikeskuste kohta on leitav Tervisekassa kodulehel https://www.haigekassa.ee/ukraina-sojapogenikele. Perearstikeskused pakuvad meditsiinilist abi vastavalt vajadusele ning suunavad patsiendi edasi eriarsti juurde täiendavateks uuringuteks ja vajalikeks protseduurideks.