Lihavõttenädalavahetusega tehti ligi 17 000 kaitsesüsti

Pühade nädalavahetusel vaktsineeriti tervishoiuasutustes üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Kokku tehti kolme päeva jooksul esialgsetel andmetel 16 960 kaitsesüsti, millest 11 307 üle 60-aastastele. 

Nädalavahetuse kolme päeva jooksul tehti vaktsineerimisi üle Eesti kokku 91 tervishoiuasutuses, sh 65 perearstikeskuses, 17 haiglas. Lisaks tegid vaktsineerimisi seitse eriarstiabi asutust ja kaks õendusabiteenuse pakkujat. Tallinnas esmakordselt avatud kaks vaktsineerimiskeskust vaktsineerisid reedest pühapäevani 5114 inimest, vaktsiini oli neil 7100 inimese jaoks. 

Esialgsetel andmetel tehti valdav osa lihavõttepühade nädalavahetuse vaktsineerimistest, 14 310 vaktsiinisüsti, AstraZeneca vaktsiiniga Vaxzevria, 2003 Pfizer/BioNTech vaktsiiniga Comirnaty ja 647 Moderna COVID-19 vaktsiiniga.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et nädalavahetuseks planeeritud vaktsiinidoosid seisma ei jää. „Vaktsiin, mida nädalavahetusel süstida ei jõutud, jääb haiglavõrgu arengukava haiglatele puhul haiglatele ja nagu ka varasematel nädalavahetustel, kutsuvad haiglad sama sihtrühma endiselt vaktsineerimisele. Inimestel on jätkuvalt võimalik vaktsineerimisele aega broneerida nii üleriigilise digiregistratuuri kui ka haigla telefoniregistratuuri kaudu,“ lisas Laane.

Kahe suuremas eratervishoiuasutuses, Medicumis ja Confidos nädalavahetusest üle jäänud ligikaudu 2000 doosi vaktsiini suunatakse perearstidele, kes samuti jätkavad oma nimistu vanemaealiste ja COVID-19 riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerima kutsumist.

Järgmisel kolmel nädalal saabub Eestisse vaktsiine tagasihoidlikumates kogustes ning suur osa saabuvatest doosidest läheb nende inimeste teise vaktsiinisüsti katteks, kes said esimesed süstid veebruaris. Järgmisel nädalal saabub Eestisse ligikaudu 26 910 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini, AstraZeneca ja Moderna vaktsiini on Eestisse oodata ülejärgmisel nädalal.

Kokku on Eestis praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 227 188 inimest, kellest 68 781 on vaktsiinikuur lõpetatud.