Kuula: milliseid terviseradasid sel sügisel avastada?

Sügis hiilib tasahilju ligi ja loodus kutsub seiklema. Seekordne Tervisekassa podcast ongi võtnud fookusesse terviserajad, et sel imelisel aastaajal oleks veelgi lihtsam uusi ja põnevaid kohti avastada.

Eelmisel aastal sihtasutuse Eesti Terviserajad tellitud uuringust selgus, et 15 aastaga rajatud üle-eestilist terviseradade võrku on teadlikult külastanud kolmandik Eesti elanikest. Neist kaheksa protsenti külastab terviseradu koguni mitu korda nädalas.

Saates on külas sihtasutuse Eesti Terviserajad juht Alo Lõoke, kelle sõnul pakuvad terviserajad avastamisrõõmu igal aastaajal. Hooldusmeeskonna ülesanne on talvisel ajal hoida korras suusarajad ning seista lumevaesemal ajal hea selle eest, et ratta- ja matkarajad oleksid hõlpsalt läbitavad. Koroonaaeg on huviliste hulka tublisti kasvatanud ja nii julgustab Lõoke avastama ka vähemlevinuid terviseradasid ning jagab uudishimulikele ka küllaga vihjeid.

Teise külalisena istub stuudios Tervisekassa arendusosakonna peaspetsialist Maarja Žugova, keda võib igapäevaselt kohata Harku terviserajal jooksmas. Häid soovitusi nii tervisliku eluviisi kui ka terviseradade kohta jagub küllaga ka Maarjal.

Saadet juhib Tervisekassa avalike suhete peaspetsialist Heidi Kukk.

Kuula kõiki saateid Tervisekassa Soundcloudi kanalil!