Kuula: mida teha, kui vaimne tervis veab alt?

Seekordne Tervisekassa podcast käsitleb vaimse tervise teemasid. Räägime vaimse tervise häiretega toimetulemisest ning vaimse tervise hoidmisest.

Saates on külas Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise liige ja kogemusnõustaja Karl Erik Saks, kes räägib oma loo kokkupuutest depressiooni ja ärevushäiretega ning elust fibromüalgiaga. Karl Eriku jaoks tähendab fibromüalgia seda, et stress ja pinged väljenduvad kroonilises füüsilises valus. Vaimse tervise mured selle kõrval on aga tal, nagu paljudel teistelgi, alguse saanud juba lapsepõlvest.

Karl Eriku kõrval jagab oma mõtteid peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa, kes annab ülevaate vaimse tervise olukorrast ning jagab soovitusi, kuidas igapäevaselt hoida ja turgutada oma vaimset tervist. Anna-Kaisa räägib omast kogemusest, et noored pöörduvad Peaasja poole koroonaajal põhiliselt ärevusprobleemide, depressiooni ja motivatsioonilanguse tõttu. Kaugõpe tekitab palju pinged, mis kõrvuti keeruliste peresuhetega võivad selle aja nii mõnegi jaoks väga raskeks teha. Lapsevanemate probleemidest toob Anna-Kaisa aga välja korduva mure, et laste seas on viimase aasta jooksul süvenenud arvutisõltuvus.

Seekordset Tervisekassa podcasti juhib meie tervise edenduse spetsialist Ave Jüriöö.

Kuula kõiki saateid Tervisekassa Soundcloudi kanalil!