Kuula: Kuidas muuta harjumusi?

Tervisekassa podcast keskendub seekord harjumuste kujundamisele. Viimane aasta on suure osa inimeste elud pea peale keeranud ning uue elukorraldusega kohanedas on tähtis oma harjumused üle vaadata, et tervis kannatama ei hakkaks.

Uuringute järgi moodustab ligi 40% meie igapäevastest tegevustest harjumused. Meile kahjulikest tegevustest loobumiseks tuleb end korralikult käsile võtta ning teada, et oma keha ja vaimu uute harjumustega kohandamine võtab aega. Seekordse saate külalisteks on kliiniline psühholoog Kaia Kuppart ning eratreener Rauno Oolberg.

Raunol seadis endale hiljuti ühe ebatavalise eesmärgi – ligi 20 kilogrammi kaalus juurde ja üsna peagi need siis ka maha võtta. Rauno eesmärk oli tunda omal nahal, kui lihtne või keeruline see kaalulangetamine ikkagi on. Kui istuv eluviis on juba kord harjumuseks saanud, siis kuidas end ümber õpetada?

Kaia Kuppart räägib kliinilise psühholoogi vaatest, mida harjumused psühholoogilisest küljest tähendavad. Kui kaua võtab uue harjumuse sisendamine aega, et keha selle nii omaks võtaks, et selle peale ei peaks iga kord enam teadlikult mõtlema? Milliste präänikutega see teekond endale meeldivamaks teha?

Seekordset podcasti juhib Tervisekassa avalike suhete peaspetsialist Heidi Kukk.

Kuula kõiki saateid Tervisekassa Soundcloudi kanalil!