Kuula: jooksukaif ehk miks juba täna tossud jalga ajada

Värskes podcastis võtame pulkadeks lahti keerulistel aegadel paljude jaoks suurimaks energiaallikaks kujunenud jooksmise.

Jooksmine on eriti hinnas olnud just viimasel aastal, mil spordiga on tulnud valdavalt tegeleda individuaalselt. Mõne jaoks on sellest kujunenud suisa elustiil. Mis aga jooksmise juures veel eriti tore - seda saab teha vabas õhus täiesti endale meelepärasel ajal!

Külas on jooksuklubi Jooksupartner treener Einar Kaigas ja tema kõrval Tervisekassa tervise edenduse peaspetsialist Gerda Palts. Einar, põlise Viljandi mehena, alustas jooksutrennidega juba kooliajal. Visa töö kandis vilja ja tänaseks on mees kogunud medaleid nii Eesti Meistrivõistlustelt kui ka osalenud lugematul arvul kordadel erinevatel lahtistel jooksuüritustel. Praegu juhendab ta klubis nii algajaid kui ka võistlussportlaseid, et spordialal ikka korralik järelkasv oleks.

Gerda suurem jooksusõltuvus, nagu ta ise seda nimetab, sai alguse Inglismaal õppides. Esmapilgul lihtsalt viisist end vormis hoida ja vähese eelarvega trenni teha sai kiiresti elukestev harrastus. Jooksmist ei jätnud naine ei Eestisse naastes ega ka vahepeal emaks saades. Gerda sõnul tuleb ise endale oluliste asjade jaoks aeg leida ja selleks võimalus tekitada.

Gerda ja Einar jagavad saates nippe nii algajatele jooksjatele kui ka jutustavad oma meeldejäävamatest seikadest. Saadet juhib Tervisekassa avalike suhete peaspetsialist Heidi Kukk.

Kuula kõiki saateid Tervisekassa Soundcloudi kanalil!