Kust oma tervisemurele abi saab?

Kõneisikud

Erinevad tervisehädad võivad tabada meid ootamatult. Selleks, et saaksime oma tervisemurele lahenduse õigel ajal õigest kohast, tasub teada, millise tervisemurega ja kuhu pöörduda. 

Tervishoiuressurss on paraku piiratud, mis tähendab, et meditsiiniline vajadus ja tervisemure tõsidus määrab selle, kui kiiresti me arstiabi saame. Iga tervisemure ei vajagi kohest sekkumist või kiiret abi. Kergemate tervisemurede korral saab inimene ka end koduste ravivõtetega ise aidata. Palju abi on ka apteekrist, kes meditsiinilise kõrgharidusega on pädev andma nõu ravimite kasutamiseks ja kergemate haigustega toimetulekuks. Kui sa ei tea, kuhu oma tervisemurega pöörduda, siis küsi abi perearsti nõuandetelefonilt 1220, kust saab soovitusi nii koduseks raviks kui ka juhiseid õigesse raviasutusse pöördumiseks. Kui tervisemure vajab arsti tähelepanu, siis esimeseks kontaktis on alati perearstikeskus. Kui tervisemure on väga tõsine ja tekib ootamatult tuleks pöörduda EMO-sse või kutsuda kiirabi.

Tervisekassa podcasti uues saateosas antakse täpseid juhiseid, millises olukorras piisab kodusest ravist ja milliseid terviseprobleeme aitavad lahendada apteekrid, õed, arstid või EMO. Saates jagavad nõuandeid perearst-resident Anu Parvelo ja perearsti nõuandetelefoni endine teenindusjuht Kärt Kukk. 

KUULA SAADET https://on.soundcloud.com/PBih8