Konverents: 5 aastat digiretsepti

PRESSITEADE
16.10.2014

Digiretsepti jõustumisest möödub peagi viis aastat. Homme, 17. oktoobril Tallinnas toimuval konverentsil arutatakse sel puhul, kas digiretsept on kaasa aidanud kvaliteedi mõõtmisele tervishoius.

Eestis kehtib digiretsept alates 1. jaanuarist 2010. Tänaseks pea viis aastat kasutusel olnud tehnoloogiline võimalus on teinud retseptiravimite väljakirjutamise ja –ostmise mugavamaks nii arstile kui patsiendile.

„Digiretsepti kasutuselevõtt on aidanud kaasa nii ressursside optimeerimisele kui suurendanud rahulolu tervishoiuteenuste kvaliteediga,“  ütles Eesti Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross. „Samas on väga oluline tagada, et tegemist ei oleks pelgalt tehnilise tööriistaga, vaid teenus areneks järjepidevalt edasi tervishoiuteenuste kvaliteedi mõõtmiseks ja parendamiseks,“ rõhutas Ross.

„Konverentsil jagame oma Euroopa kolleegidega Eesti edulugu ja anname ülevaate sellest, kui kaugel on digiretsept erinevates Euroopa riikides. Kuulame teiste riikide kogemusi ning arutleme üheskoos, kuidas digiretsepti võimalusi ravikvaliteedi edendamiseks senisest paremini ära kasutada,“ kirjeldas konverentsi eesmärke Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Le Vallikivi. Konverentsil arutatakse selle üle, milline roll on digiretseptil olnud tervishoiule laiemalt: näiteks annab digiretsepti statistika võimaluse lihtsasti hinnata, kas ravimid kirjutatakse välja toimeainete järgi või kui palju retseptiravimeid välja ostetakse.

Konverents „Digiretsept esmatasandil – tööriist mugavaks kiirteeninduseks või väljakutse kvaliteedi mõõtmisel?“ toimub Euroopa peremeditsiini kvaliteediorganisatsiooni EQuiP nõukoja koosoleku raames. Konverentsi korraldavad Eesti Perearstide Selts, Eesti Haigekassa ja Celsius Healthcare.

Konverentsi kavaEQuip konverentsi koduleht