Info koostööpartnerile: raviasutuste- ja apteegiportaalide üleminek uuele versioonile

Lugupeetud koostööpartner

Juhime Teie tähelepanu, et 16.02.2015 toimub E-tervise poolt hallatavate raviasutuste- ja apteegiportaalide (MISP) üleminek uuele versioonile MISP2. Hetkel on avatud nii vana kui uus MISP, kuid vana versioon suletakse 16.02.2015.

Arstidele ja apteekritele, kes kasutavad haigekassa ja E-tervise e-teenuseid läbi oma programmi (nt Perearst2, Watson, NOOM, Hansasoft jne) on muudatus tehniline – programmi päringud tuleb suunata uuele aadressile. Reeglina on suunamine teostatav programmi hooldava IT-partneri poolt ja päringute adressaadi muutus oma programmis on lõppkasutajale tajumatu.

Arstid ja apteekrid, kes kasutavad haigekassa ja E-tervise e-teenuseid läbi riikliku kasutajaliidese (MISP kasutajaliides, käibel ka nimetus „X-tee“) näevad muudatust ka ekraanilt. Uue versiooni kasutamiseks peab kasutama teist aadressi, kus avanevad vormid (nt ravimite välja kirjutamisel/väljastamisel) on ka väliselt vanast versioonist erinevad.

Tagamaks sujuvat üleminekut uuele versioonile on kõigile perearstidele/arstidele ja apteekritele palve:

Oma programmi kasutajad palun veenduge enne 16.02.2015, et Teie IT-partner on programmis teinud adressaadi muudatuse (vana MISP portaali asemel uus MISP2 portaal).

Täiendav info  E-Tervise kodulehel http://www.e-tervis.ee/index.php/et/uudised/525-uleminek-misp2-versioonile või E-Tervise kasutajatoe poolt tööpäeviti kella 9 - 17 telefonil 694 3943 või e-posti aadressil abi [at] e-tervis.ee (abi[at]e-tervis[dot]ee).