Homsest saab COVID-19 vaktsineerimiseks aega broneerida telefonil 1247

Homsest, 18. maist alates kell 8.00 saab riigiinfo telefoni 1247 kaudu broneerida aega COVID-19 vaktsineerimiseks.

Telefoni teel saab aegu broneerida kõikidesse vaktsineerimiskohtadesse üle Eesti. Samal numbril saab vajadusel vastuseid COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. Kõnekeskus töötab seitse päeva nädalas kell 800.-20.00

COVID-19 vaktsineerimise töörühma juhi asetäitja Arkadi Popovi sõnul aitab kõnekeskus vähendada koormust digiregistratuurile ja parandab vaktsineerimise kättesaadavust. Samuti on paljude inimeste jaoks mugavam aega kinni panna telefonitsi.

„Kui helistamise hetkel on ajad vaktsineerimiseks otsas, ei saa neid broneerida ka telefoni teel,“ ütles Popov. „Hetkel oleme olukorras, kus inimeste huvi on suur, aga vaktsiine veel kõigi soovijate jaoks ei ole. Küll aga tuleb vaktsiine igal nädalal juurde ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese doosi kätte.“ 

Suure tõenäosusega tekivad ka kõnekeskusesse ootejärjekorrad. „Palume kannatlikkust ja mõistmist,“ lisas Popov. 

“Võimalikult kiire vaktsineerimine on kriitilise tähtsusega, et Eesti elu saaks kiiremini normaliseeruda. Häirekeskus on otsustanud abiks olla. Telefonitsi vaktsineerimisele registreerimine on alternatiiv juhuks, kui seda ei ole võimalik teha läbi digiregistratuuri,” sõnas Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Lisaks kõnekeskusele saab COVID-19 vaktsineerimiseks aja broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Lähima vaktsineerimiskoha ja registreerimise info leiab kaardirakenduselt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/. Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese ametliku elukohaga – kõik võivad broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti. Alaealistele peab aja broneerima tema seaduslik esindaja.

Täna õhtul kell 19 avaneb vaktsineerimise võimalus kõigile alates vanusest 16 eluaastat. Esmaspäeva õhtul lisandub ca 25 000 uut aega, suurem osa neist juunikuusse. Edaspidi lisatakse aegu lisatakse edaspidi jooksvalt vastavalt vaktsiinide saabumisele.

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 401 317 inimest, mis on 37,4 protsenti täisealisest elanikkonnast.