Hambaravihüvitist on kahe kuuga kasutanud 52 000 inimest

Tänavu kahe esimese kuuga on täiskasvanute hambaravihüvitist kasutanud veidi üle 52 000 inimese 2,4 miljoni euro eest.

Kõige aktiivsemalt on hüvitist kasutanud 40 euro suurust soodustust saavad täiskasvanud ning pensionärid ja osalise või puuduva töövõimega inimesed, kellel on õigus saada 85 eurot hüvitist.

„Meil on hea meel näha, et inimesed kasutavad seda võimalust üha aktiivsemalt. Julgustame kõiki, kes ei ole ammu enda suutervist kontrollinud, sel aastal hambaarsti külastama,“ sõnas haigekassa esmatasandi talituse juht Külli Friedemann.

Tänaseks pakub täiskasvanute hambaravihüvitist 250 kabinetti üle Eesti ning endale lähima leiab haigekassa kodulehe kaardirakenduselt aadressil www.haigekassa.ee/hambaravi.

„Hüvitist saab kasutada meie partnerite juures ja sellised kliinikud on olemas nüüd igas maakonnakeskuses,“ lisas Friedemann.

40-eurost hüvitist saab kasutada ühel hambaarsti külastusel kuni 50% hambaraviarve eest tasumiseks ning teise (vähemalt) poole summast tasub patsient ise.

Rasedad, alla üheaastase lapse emad, osalise või puuduva töövõimega inimesed, üle 63-aastased eakad ning suurenenud hambaravivajadusega inimesed (sh I tüübi diabeedi ja Sjögreni sündroomiga patsiendid) saavad hambaravihüvitist 85 eurot aastas ning nemad tasuvad raviarvest alati vähemalt 15% ise. Enne hambaarsti külastust tasub veenduda, kas teil on õigus suuremale hüvitise summale.

Hüvitise suurust ja jääki saab vaadata riigiportaalist www.eesti.ee.

Hüvitis arvestatakse patsiendi arvelt maha kohe hambaarsti juures makstes ning hiljem ei pea inimene esitama ühtegi dokumenti või avaldust. Täiskasvanute hambaravihüvitis kehtib esmavajalikele teenustele, mis on kirjas haigekassa tervishoiuteenuste loetelus.

Rohkem infot hüvitiste ja hambaravipartnerite kohta saab lugeda www.haigekassa.ee/hambaravi, küsida haigekassa klienditelefonilt 669 6630 (E-R kell 08.30-16.30) ning klienditeenindustest või saates allkirjastatud avalduse info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee).

Lisainfo:

Liis Hinsberg

Tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht

Tel: 6208459

Liis.Hinsberg [at] haigekassa.ee (Liis[dot]Hinsberg[at]haigekassa[dot]ee)