Hambaarsti juurde jõudsid I poolaastal vaid 41% kõigist 3-19aastastest lastest

Kuigi Eesti Haigekassa partnerite juures on kuni 19aastastele lastele ja noortele hambaarsti külastamine tasuta, jõudis selle aasta esimeses pooles arsti juurde vaid 41% kõigist 3-19aastastest lastest. Seetõttu alustab haigekassa täna üle-eestilise suutervise kampaaniat ning kuna kõige vähem jõuavad hambaarsti juurde noored vanuses 15-19 eluaastat (53-59%), on ennetussõnumid suunatud eelkõige just sellele vanusegrupile.

„Kõige olulisem on suutervise juures ennetustöö ehk lisaks korrapärasele hambaarsti külastusele tuleb janu korral juua vett ja toidukordade vaheline näksimine ära jätta. Kuna hambaarsti külastamine on haigekassa toel tasuta, ei ole täna ühtegi põhjust, miks noor inimene peaks täiskasvanuellu astuma katkiste hammastega,“ ütles haigekassa ravikindlustushüvitiste osakonna esmatasandi paketi arenduse talituse juht Külli Friedemann.

Infot, millised hambaarstid on haigekassa lepingupartnerid ehk kelle juures saavad lapsed ja noored hambaid tasuta kontrollida ja vajadusel ravida, leiab haigekassa kodulehelt 

Äsja täiendatud kodulehel www.suukool.ee on palju kasulikku infot, kuidas suutervist hoida.

Suutervise kampaania „AGA mina“ kestab septembri keskpaigast oktoobri alguseni.

Haigekassa suutervise kampaania on osa „AGA Mina“ ühiskampaaniast, mis on ühtlasi kingitus EV100 aastapäevaks. „Aga Mina“ on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise kampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele teadlikum, tervem ja turvalisem elukeskkond. Rohkem infot www.agamina.ee.

Kampaaniaklippidega saab tutvuda järgmistelt linkidelt:

Aga mina hoian hambad korras