Haigekassa tõstab mobiilsetes vaktsineerimiskabinettides süsti hindu

Vaktsineerimise toetamiseks tõstab Eesti Haigekassa alates sellest nädalast mobiilsetes kabinettides COVID-19 vastase vaktsineerimise eest makstava süsti hindu, erisused hakkavad kehtima alates 500 ja alates 1000 süstist nädalas.

Varasemalt oli mobiilses kabinetis ühe vaktsiinisüsti hind 10.60. Lisatasu on mõeldud neile mobiilsetele ehk Eestis ringi liikuvatele vaktsineerijatele, kes teevad nädalas vähemalt 500 süsti. Sel puhul hakkab alates esimesest süstist vaktsineerija saama täiendavat tasu 8 eurot süsti kohta. Kui vaktsineerija teeb tuhat ja rohkem süsti nädalas, lisandub süsti hinnale alates esimesest süstist kümme eurot. Ehk rohkem kui 500 süsti puhul on süsti hinnaks 18.60 ja rohkem kui 1000 süsti puhul 20.60.

Lisaks annab iga kahekümnes vaktsineerimine eraldi juurde 50 eurot. 

Haigekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas ütles, et COVID-19 haigus on kiiresti levimas ning raske haigestumise ja haiglaravi vältimiseks on vaktsineerimine ainus võimalus, mistõttu otsustati nende vaktsineerijate puhul, kes inimeste kodu lähedale kohale sõidavad ja kel on sellega seoses lisakulud, ka täiendavat tasu maksta.

„Soovime vaktsineerimisvõimalusi pakkuda väga erinevates asukohtades, kuid ainult vaktsineerijast ei piisa, inimesed, palun minge kaitsesüsti tegema, sest kolmas koroonalaine on kahjuks juba kohal ja kaitsesüst on kõige parem võimalus oma tervise kaitsmiseks,“ lisas Tähnas.

Värske, esialgu septembri lõpuni kehtiva, lisamuudatuse kuluks on haigekassa hinnanud ligikaudu kolm miljonit eurot.

 Muudes hindades muudatusi ei tule. Kui vaktsineerija teeb tööd enda ruumides ja tööpäevadel, on ühe süsti hind endiselt 5.30 eurot. Endiselt jääb kehtima ka valmisolekutasu personali eest, kes teevad vaktsineerimisi vaktsineerimiskabinettides, ehk peaasjalikult haigla enda ruumides või selleks kohandatud saalis. Igakuine valmisolekutasu ühe vaktsineerimiskabineti eest on 13 200 eurot ning haigekassa investeerib valmisolekutasusse septembri lõpuni ligikaudu 600 000 eurot.    

Covid-19 vastu vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Kõik vaktsineerimiskabinetid ootavad inimesi nii registreeritult kui ka elavas järjekorras.

Vaktsineerimise võimaluste kohta saab infot veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.

Vaktsineerimiseks saab aja broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee või telefonil 1247.