Haigekassa seisukohad tasuliste ja ravikindlustuse poolt kaetud teenuste osutamisel

Haigekassa leping raviasutusega peab tagama vajalikele teenustele ligipääsu igale kindlustatule.

Arsti visiidi või uuringu aja broneerimiseks on vaja pöörduda raviasutuse poole. Kui inimene pöördub raviasutusse, siis peab talle olema üheselt selge, kas ta saab teenust ravikindlustuse raames või pöördub tasulisele teenusele. Sellest teavitamise kohustus on alati raviasutusel. Tasuliste teenuste hinnakiri peab samuti olema nii asutuse kodulehel kui arsti juurde minnes kohapeal.

Ei ole lubatud olukord, kus haigekassa lepingu alusel vastuvõtule registreerimise eelduseks on see, et patsient samal ajal tarbib ka tasulisi teenuseid.

Asjaolude selgitamiseks oleme pöördunud Niine Nahakliiniku poole ning palunud neil esitada kõik tasuliste teenuste raviarved ning ka ravijärjekordade aruanded.

Juhul kui meie kindlustatutel on kõhklusi, kas ja millises ulatuses nad peaksid teenuste eest ise tasuma, siis palume kindlasti meie poole pöörduda. Vaatame iga pöördumise põhjalikult läbi.

Kõiki ravikindlustuse alusel osutatud teenuseid saab näha haigekassale esitatud raviarvel, mida saab vaadata keskkonnas www.digilugu.ee. Meie poole saab pöörduda ka e-maili aadressil info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee), numbril 669 6630.

Kõikide lepingupartnerite kohta saab infot nii haigekassa kodulehelt või haigekassa klienditeenindusest.