Haigekassa poolt hüvitatavate meditsiiniseadmete valik laieneb

Uuest aastast hakkab kehtima uuendatud hüvitatavate meditsiiniseadmete loetelu, kuhu on lisatud 155 uut toodet ja üks uus meditsiiniseadmete rühm.

Olulise uuendusena hakkab haigekassa hüvitama kompressioonpükse ning -sukki, mis on vajalikud venoosse puudulikkuse ja kaasasündinud lümfitursetega patsientide elukvaliteedi parandamiseks. 

Samuti laieneb hüvitatavate glükomeetri testribade, lantsettide, insuliininõelte, stoomihooldustoodete, ortopeediliste toodete, põletushaigete surverõivaste, haavasidemete ning unemeditsiinis kasutatavate seadmete ja nende maskide valik.

Igal aastal, nii ka 2018. aastal, arvatakse loetelust välja need seadmed, millede tootmine on lõpetatud või millede osas tootja esindaja ei soovi uut hinnakokkulepet sõlmida. Neil põhjustel arvati loetelust erinevatest rühmades välja kokku 79 seadet. Patsientidele on jätkuvalt kättesaadavad alternatiivsed seadmed. Olemasolevate alternatiivide osas saab patsient infot nii arstilt, apteegist kui ka edasimüüjalt.

Haigekassa hüvitatavate meditsiiniseadmete loetelu on kinnitatud tervise- ja tööministri määrusega ja kogu loeteluga on võimalik tutvuda Riigi Teatajas.

Haigekassa hüvitab selliseid kodus iseseisvalt kasutatavaid meditsiiniseadmeid, mille abil saab ravida haigusi ja vigastusi või mis aitavad ära hoida haiguse süvenemist. Nende hulka kuuluvad näiteks diabeetikutele vajalikud tarvikud, stoomid, ortoosid, põiekateetrid, haavaplaastrid jm. Haigekassa soodustusega meditsiiniseadme soetamiseks on vajalik retsept, mille väljastab arst. Meditsiiniseadmeid saab osta nii apteekidest kui ka edasimüüjate käest. Loetelu müüjatest leiad haigekassa kodulehelt.