Haigekassa nõukogu otsustas oodata palgakomponendi tõstmisega kuni uus kollektiivlepe on sõlmitud

Haigekassa nõukogu otsustas täna jätta tervishoiuteenuste loetelu veel muutmata ning oodata ära kollektiivleppe sõlmimine. Tervishoiusektori pooled on kinnitanud, et pärast riigi eelarvestrateegia kinnitamist on võimalik lepe sõlmida. Seejärel saab haigekassa nõukogu heaks kiita tervishoiuteenuste loetelu, kus tervishoiutöötajate palgakomponendi tõus on arvestatud vastavalt leppele.

Nõukogu andis ka omapoolse kinnituse, et hetkel haigekassa eelarves tervishoiuteenuste reservi planeeritud 23,6 miljonit ei suunata mujale ning see summa hoitakse reservis kuni otsuse vastuvõtmiseni.

Kui aprilli nõukogu koosolekul võetakse vastus otsus tervishoiuteenuste loetelu muutmiseks, hakkab see kehtima tagasiulatuvalt alates 1. aprillist. Haigekassa juhatus esitab tervishoiuteenuse osutajatele ülevaate, kuidas toimub tagasiulatuva otsuse puhul raviarvete esitamine ning arveldus.

Järgmine nõukogu koosolek toimub pärast riigi eelarvestrateegia kinnitamist, 21. aprillil.

Haigekassa juhatus andis nõukogule ülevaate ka haigekassa jaanuarikuu finantstulemustest.  

Lisainfo: Liis Hinsberg Tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht 6208459 Liis.Hinsberg [at] haigekassa.ee (Liis[dot]Hinsberg[at]haigekassa[dot]ee)