Haigekassa kutsub üles meditsiiniseadmetega seotud andmeid kontrollima

Haigekassa esitas 17. märtsil politseile süüteoteate, et uurida Pealtnägija saates esitatud väiteid ning dokumente meditsiiniseadmeid müüvate ettevõtete pettuste osas. Me suhtume esitatud väidetesse väga tõsiselt ning seisame selle eest, et politsei uurimise ning haigekassa menetluse käigus tuvastatud võimalikud kahjud saaksid täielikult hüvitatud. 

Oluline on teada, et riigiportaalis eesti.ee saavad kõik kindlustatud inimesed kontrollida meditsiiniseadmetega seotud andmeid ning võrrelda neid oma maksetšekiga. Oma andmete nägmiseks tuleb sisse logida riigiportaali keskkonda ja liikuda avalehelt: E teenused→Kodanikule→Tervis ja tervisekaitse→Retseptid.  

Kui märkate andmetes erisusi, siis esitage digitaalselt allkirjastatud pöördumine haigekassale info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee) 

Pange tähele !

Enne kui saame Teie juhtumit isikupõhiselt lahendama asuda, palume Teie kirjas toodud asjaolude kinnitamiseks ja isikuandmete töötlemiseks allkirjastada pöördumine digitaalselt, sest tegemist on delikaatsete isikuandmetega. Digitaalse allkirjastamise võimaluse puudumisel palume omakäeliselt allkirjastatud pöördumise saata postiga või esitada meie klienditeenindusse.

Allkirjastatud pöördumise alusel on haigekassal õigus konkreetse juhtumi menetlemiseks isikuandmeid töödelda ja pöörduda selgituste ja andmete saamiseks lepingupartneri poole.

Võimalusel palume pöördumisele lisada info meditsiiniseadme ostmisel Teie poolt tasutud omaosaluse kohta (meditsiiniseadme müüja arve, pangakonto väljavõte meditsiiniseadme tasumise eest vms).

Täname Teid täiendava informatsiooni edastamise eest !