Haigekassa küsib patsientidelt kaugvastuvõtu kohta tagasisidet

Haigekassa rahastab kaugvastuvõtte eriarstiabis, mis võimaldab tervisemuret lahendada kodust lahkumata. Et saada ülevaade, kuidas raviasutused kaugvastuvõtte teevad, hakkas haigekassa teenust saanud patsientidelt e-maili teel tagasisidet paluma.

Kaugvastuvõtt eriarstiabis toimub patsiendi ja tervishoiutöötaja vahel distantsilt ja selle läbiviimiseks kasutatakse telefoni-, videokõnet või veebivestlust. Haigekassa tasub kaugvastuvõttude eest, mis toimuvad tagasikutsel ehk tegemist peab olema korduva mitte esmase vastuvõtuga.  Kaugvastuvõttu saab kasutada vaid juhul, kui  patsient on sellega nõus ehk inimesele jääb alati võimalus saada abi nii nagu varem.

Lisaks kaugvastuvõttude rahastamisele töötas haigekassa välja automatiseeritud e-lahenduse, kus iga inimene, kelle kaugvastuvõtu eest haigekassale arve laekub, saab selle kohta teate oma e-mailile üleskutsega anda oma kogemuste kohta tagasisidet

„Alates tänasest said haigekassalt e-kirja rohkem kui 3000 inimest, kes septembris (perioodil 01.09.2020 -28.09.2020) käisid kaugvastuvõtul. Oleme inimestelt juba palju väärtuslikku tagasisidet saanud. Suur tänu kõigile, kes on küsimustikule vastanud või plaanivad vastata, seeläbi saame teenust jätkuvalt parendada,“ selgitas haigekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas.

„Kindlasti ootame tagasisidet ka inimestelt, kes pole kaugvastuvõtu teenust saanud, kuid kelle eest on haigekassale siiski raviarve esitatud. See annab meile võimaluse oma lepingupartneriga suhelda ja arved korrektseks saada,“ lisas Tähnas.

Kui saate e-kirja, et haigekassa on saanud raviarve teie kaugvastuvõtu kohta, aga te ei ole septembris kaugvastuvõtul käinud, siis pöörduge haigekassa klienditeenindusse info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee)  või helistage numbrile +372 6696630. Pöördumise juurde lisage kindlasti oma nimi ja kontaktandmed.

Kui olete septembris käinud kaugvastuvõtul, aga pole saanud haigekassalt e-kirja, siis on teil ilmselt riigiportaali teated jäänud oma e-maili aadressile suunamata. Et haigekassa teade teie e-mailile jõuaks, tuleb riigiportaalis eesti.ee see ümber suunata. Selleks tuleb avada riigiportaalist oma andmed ja teavituste seadistamise alla kirja panna oma e-mail.