Haigekassa avas innovatsioonifondi esimese taotlusvooru, mis on suunatud insuldipatsiendi ravikorralduse parandamisele

9. augustil kinnitas haigekassa juhatus insuldi juhtprojekti arendusprojektide toetamise korra ja alanud on esimese voor toetuse taotlemiseks. Haigekassa algatatud insuldi juhtprojekti eesmärk on parandada inimese insuldijärgset elukvaliteeti läbi tervikliku raviteekonna arendamise ja tervisetulemi mõõtmise.

„Insuldi akuutravi kvaliteet Eestis on hea, aga raviteekond on patsiendi jaoks keeruline ja killustunud. Patsiendikeskse ja järjepideva teekonnani jõudmiseks tuleb erinevatel teenuseosutajatel teha koostööd ja parandada ravikorraldust. Arendusprojektide toetamisega soovime anda neile, kes igapäevaselt insuldipatsiendi ja tema lähedastega kokku puutuvad tõuke positiivseteks muutusteks,“ kommenteeris haigekassa innovatsioonijuht Kitty Kubo.

Toetust saab taotleda uudsete lahenduste väljatöötamiseks ja testimiseks insuldipatsiendi raviteekonna korralduses. Insuldi akuutravi pakkuvate piirkondlike või keskhaiglate poolt eest veetavad ja koostöös raviteekonna teiste osapooltega teostatavad arendusprojektid peavad leidma lahenduse kuuele arendusvajadusele, mille kohta saab lugeda pikemalt raportist „Insuldipatsiendi raviteekonna parem korraldus”.

Toetust antakse kahes voorus. Esimese vooru toetus on suunatud esmaste lahendusideede edasiarendamisele ja koostööpartnerite kaasamisele ning lahenduste väljatöötamise ja testimise üksikasjaliku plaani koostamisele. Esimese vooru tegevuste teostamiseks on aega maksimaalselt neli kuud. Esimese vooru taotluse esitamise tähtaeg on 16. september 2019.

„Lisaks arendusprojektide toetamisele on juhtprojektil veel kaks lahutamatut osa: tasustamise muutmine, et toetada koostööd ja raviteekonna terviklikkust ning tervisetulemi süsteemne mõõtmine. Praegusel ajal mõõdetakse insuldi ravitulemuste puhul süsteemselt ainult suremust, kuid mitte elukvaliteeti ehk seda, mis on inimese jaoks kõige olulisem. Selleks, et tulevikus omada arusaamist inimese tervisetulemist ja õppida ravikorralduse headest praktikatest, on oluline hakata tulemit mõõtma,“ lisas haigekassa eriarstiabi teenuste osakonna juht Tiina Sats.

Arendusprojektide toetamise eelarve kokku on üks miljon eurot, arendusprojektid kestavad 2021. aasta lõpuni.

Lisainfo:

insult [at] haigekassa.ee

Kitty Kubo, arendusprojektide toetamine, tel 5565 4535

Tiina Sats, insuldi juhtprojekt, tel 6208 473