Euroopa ravikindlustuskaarti ja asendussertifikaati saab tasuta tellida riigiportaalist

Euroopa Liidus liikumine on reisijate jaoks tehtud võimalikult lihtsaks. Õnnetuste ja ootamatute terviseprobleemide eest ei ole aga keegi kaitstud. Euroopa ravikindlustuskaart on abimees, mis aitab õnnetuse korral vähendada kulutusi arstiabile.

Haigekassa tuletab meelde, et reisides Euroopa Liidus osutatakse Eesti kindlustatutele Euroopa ravikindlustuskaardi või selle asendussertifikaadi alusel vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate kindlustatud inimestega. Euroopa ravikindlustuskaart ja selle asendussertifikaat on ravikindlustusega inimestele tasuta ning neid saab taotleda riigiportaalist www.eesti.ee.

Vajaminevaks arstiabiks loetakse teises Euroopa Liidu riigis viibimise ajal ootamatult tekkinud terviserikke ravimist. Seda, kas tegemist on vajamineva arstiabiga, otsustab  raviv arst. Vajaminev arstiabi ei ole täiesti tasuta – maksta tuleb patsiendi omaosalustasud (visiidi- ja voodipäevatasu jne) asukohamaa ehk reisisihtkoha hindade järgi. Omavastutustasusid ega riikidevahelise transpordi kulusid haigekassa paraku ei korva.

Kui reis teise EL-i liikmesriiki toimub varem kui 10 päeva või tekib ootamatu vajadus arstiabi järele, kuid Euroopa ravikindlustuskaarti ei ole kaasas, saate endale ja oma alla 19-aastasele lapsele tellida asendussertifikaadi.

"Meil on hea meel teatada, et asendussertifikaat on nüüdsest kindlustatule paremini kättesaadav. Kui siiani sai asendussertifikaadi tellida ja väljastasime ainult haigekassa klienditeeninduse tööaegadel, siis on sellest aastast asendussertifikaati võimalik tellida kohe eesti.ee kaudu teenusest Euroopa ravikindlustuskaardi tellimine", rääkis haigekassa klienditeeninduse juht Maris Liitmäe .

Liitmäe sõnul tuleks aga enne asendussertifikaadi tellimist kontrollida, kas inimese riigiportaali e-posti aadress on suunatud igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile. Seda saabteha riigiportaali teenuses „Teenusteavituse seadistamine“. Riigiportaalist tellitud sertifikaat saadetakse tellimise hetkel inimese riigiportaali postkasti.

Jätkuvalt saab sertifikaadi tellimusi esitada saates e-kirja aadressile info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee) või helistades haigekassa klienditelefonile +372 669 6630 (E - N 8.30 -16.30; R 8.30 – 14.00)

Täpsemat infot Euroopa ravikindlustuskaardi ja selle asendussertifikaadi kohta saab vaadata haigekassa kodulehelt.