Eestit külastavad Moldova haigekassa juhid

Sel nädalal külastavad Eestit Moldova haigekassa juhid, et arutada mõlema riigi tervishoiuvaldkonna arenguid, teha kokkuvõte Eesti ja Moldova haigekassade kaheaastasest koostööprojektist ning rääkida Moldova haigekassa eesmärkidest ja vajadustest järgmisel kahel aastal.

Külastuse üks olulisemaid teemasid on perearstiabi ja selle rahastamine. Moldova parlamendis on pooleli protsess, mille tulemusena alustavad ka sealsed perearstid tööd polikliinikute asemel iseseisvate praksistena. Külastame moldovlastega Järveotsa perearstikeskust ja Mustamäe tervisekeskust, et tutvustada Eesti perearstide igapäevatööd, teenuseid ja töökorraldust. Dr Anneli Karu annab Mustamäe tervisekeskuses külalistele ülevaate Eestis 1990ndate aastate teises pooles toimunud sarnasest perearstireformist, toona tehtud otsustest ja seljatatud probleemidest.

Haigekassa eksperdid selgitavad Moldova kolleegidele perearstiabi ja tervisekeskuste rahastamismudeleid ning eesmärke. Samuti tutvustame eriarstiabi teenuste hinnastamise põhimõtteid, tervishoiuteenuste nõudluse hindamist ja haigekassa eelarve koostamist ning muutusi organisatsiooni struktuuris. Moldova delegatsioon külastab ka Moldova suursaatkonda Tallinnas, kus neid võõrustab Moldova suursaadik Eestis, H.E. proua Inga Ionesii.

2018. aasta septembris algab uus kaheaastane projekt, millega jätkame Moldova haigekassa ja ravikindlustussüsteemi arengu toetamist. Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Moldova haigekassa juhid

EAK arengukoostöö