10.-14. juunil toimub Tallinnas järjekordne PCSI Suvekool

10.-14. juunil toimub Tallinnas järjekordne PCSI (Patient Classification Systems International)  poolt korraldatav Suvekool, mis keskendub Casemix süsteemide tutvustamisele.

PCSI on rahvusvaheline organisatsioon, mis tegeleb Casemix süsteemidega seotud teadmiste jagamisega läbi organisatsiooni poolt korraldatavate suve- ja talvekoolide ning iga-aastase konverentsi. Casemix süsteemid on kogu maailmas laialdaselt kasutusel nii rahastamismeetodina kui patsientide klassifitseerimise süsteemidena.

Suvekooli eesmärgiks on edendada erinevate riikide spetsialistide teadmisi casemix süsteemidest ning on mõeldud nende riikide esindajatele, kes alustavad või on alles alustanud tööd selles valdkonnas. Suvekooli käigus annavad teemaga seotud tippeksperdid ülevaate tervishoiuökonoomika põhialustest ning casemix süsteemi põhielementidest. Keskendutakse ka DRGde (Diagnosis Related Group) hinnakujundusele ning erinevate statistiliste meetodite rakendamisele selles. Lisaks räägitakse andmekvaliteedist, erinevatest grupeerimisversioonidest ja nende arendamisest.

Suvekooli tulevad osalejad Lõuna-Aafrika Vabariigist, Lõuna-Koreast, Nepaalist, Kreekast, Iirimaalt, Lätist, Soomest, Eestist.   Suvekoolis õpetavad teemaga seotud tippeksperdid USAst, Jaapanist, Austraaliast, Austriast, Hollandist, Rumeeniast, Prantsusmaalt, Rootsist, Portugalist, Soomest ja Eestist.   Järgmisel aastal toimub PCSI Suvekool Singapuris.   Rohkem infot PCSI kohta leiate organisatsiooni kodulehelt.