Hambaravihüvitist on kasutanud kümme tuhat inimest
1. juulist kehtima hakanud täiskasvanute hambaravihüvitist on tänaseks kasutanud ligi kümme tuhat inimest üle 360 000 euro eest.
Täiskasvanute hambaravihüvitist pakub kokku üle 120 hambaravikabineti üle Eesti. Teenuseosutaja on olemas igas maakonnas ning lepingutaotlusi lisandub pidevalt. Hambaarstid, kelle juures saab hüvitist kasutada, leiab haigekassa kodulehe kaardirakenduselt www.haigekassa.ee/hambaravi#partnerid.
„Julgustame inimesi kindlasti selle aasta sees hambaarsti juurde minema, et tänavune hüvitis mõne meie partneri juures ära kasutada,“ sõnas haigekassa esmatasandi talituse juht Külli Friedemann. Hüvitise summa ei kandu üle järgmisesse aastasse.
Täiskasvanute hambaravihüvitis kehtib ainult haigekassa lepingupartnerite juures ja tervishoiuteenuste loetelus toodud esmavajalikele teenustele: vastuvõtt, diagnostika (sh röntgenülesvõtted), ravimi asetamine ja täidise paigaldamine, hamba eemaldamine, mädakolde avamine ja ravimine, juureravi, igemealuse hambakivi eemaldamine ja tuimestus. Täpne teenuste loetelu on leitav haigekassa kodulehelt www.haigekassa.ee/et/esmavajalike-hambaraviteenuste-piirhinnad.
Juhul, kui hambaarst osutab ka loetellu mittekuuluvaid teenuseid, tasub patsient nende eest vastavalt hambaarsti hinnakirjale.
Hambaravihüvitis arvestatakse raviarvelt maha kohe maksmise hetkel. Hiljem ühtegi avaldust ega dokumenti esitama ei pea.
Alates 1. juulist 2017 kehtib täiskasvanud ravikindlustusega inimestele hambaravihüvitis 30 eurot aastas, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 50% raviarvest. Rasedad, väikelapseemad, vanadus- ja töövõimetuspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed ning suurenenud ravivajadusega inimesed saavad aastas 85 eurot hüvitist ning tasuvad arvest vähemalt 15% ise.
Hambaarst saab kinnituse patsiendi raseduse kohta haigekassa raviarvete andmebaasist, kuhu koonduvad andmed haigekassa lepingupartneritelt. Juhul, kui lapseootel naine kasutab erakliiniku teenuseid või tal ei olnud enne rasedust ravikindlustust, tuleb 85-eurose hüvitise saamiseks esitada enne hambaarsti külastamist haigekassale rasedust kinnitav tõend.
Juhul, kui inimene peaks enda hinnangul saama kõrgemat hüvitist, aga hambaarsti süsteemis ei ole sellekohast infot, palume asjaolude selgitamiseks pöörduda haigekassa klienditeeninduse poole.
Kui inimene on enne 1. juulit 2017 saanud hambaraviteenuseid ja talle kehtis varasem rahaline hüvitis kuni 28,77 eurot, lahutatakse seni kasutatud hüvitis 85 eurost maha. Varem kehtinud hüvitisi saab avalduse alusel haigekassast taotleda kuni 1. oktoobrini 2017.
Rohkem infot hambaravihüvitistest saab lugeda aadressil www.haigekassa.ee/hambaravi.
Lisainfo:
Liis Hinsberg
Tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht
Tel: 6208459