Haigekassa võtab Terviseametilt ravimilao üle

Alates 1.jaanuarist vastutab ravimilao eest Eesti Haigekassa. Selleks on sõlmitud leping Magnum Logistics OÜ-ga, kellega koostöös väljastatakse edaspidi haigekassa lepingupartneritele vajalikke haiglaravimeid ja vaktsiine.

Vaktsiine ja haiglaravimeid, mida tavapäraselt on tellitud Terviseameti regionaalosakonnast, väljastatakse sealt novembri lõpuni. Alates 1. detsembrist on Terviseameti ravimiladu suletud, seal viiakse läbi inventuur ja seejärel kolitakse ravimid ja vaktsiinid uuele pinnale. Magnum Logistics OÜ alustab uute tarnete välja saatmist 2. jaanuarist. Kuna laost väljastatakse vaid vaktsiine ja haiglatele vajalikke ravimeid, siis apteekides müüdavaid ravimeid see muudatus ei puuduta.

Kuna ravimiladu on kolimise ajal kuu aega kinni, on sellest teavitatud kõiki tervishoiuteenuse osutajaid ja apteeke, et nad saaksid kolimise ajaks vajalikke koguseid varuga ette tellida. “Oleme ravimilao kolimisest haigekassa lepingupartnereid varakult teavitanud. Vajalike haiglaravimite ja vaktsiinide olemasolu kindlustamiseks kahe tarne vahel, oleme oma partneritel palunud novembri tellimused teha arvestusega, et tellitud kogusest piisaks kuni jaanuari alguseni. Seega on vajalikud varud tervishoiuteenuse osutajatel olemas,“ selgitas haigekassa ravimilao teenusejuht Kati Aaren.

Aareni sõnul ollakse tervishoiuasutustele mitmekülgselt toeks. Näiteks toimuvad detsembris partneritele koolituspäevad uue tellimiskeskkonna kohta ja muuhulgas on kõigil olemas kontaktid, kuhu oma kriitiliste muredega kolimise perioodil pöörduda.

Ravimilao kolimise ajal on inimestel jätkuvalt võimalik end COVID-19 vastu vaktsineerida nii apteekides, perearsti juures kui ka eratervishoiuasutuses. Praeguse seisuga on üleriigilises digiregistratuuris saadaval kümneid tuhandeid vabu vaktsineerimisaegu. Samuti on sellest sügisest riskirühma kuuluvatel inimestel end võimalik tasuta gripi vastu vaktsineerida. Vaktsineerimist viivad läbi perearstid, õed ja teatud apteegid üle Eesti. Lisainfot leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.