Õendusabi hoolekandes
Õendusteenust hoolekandes osutatakse koduõenduse tegevusloa alusel, mida võib omada või taotleda hoolekandeasutus ise või valib hoolekandeasutus endale sobiva õendusteenuse pakkuja, kellega Tervisekassa sõlmib lepingu.
Tervisekassa poolt rahastatud õendusteenus tagatakse päevasel tööajal. Õendusteenuse pakkuja teeb koostööd hoolekandeasutuses elava inimese ja tema lähedastega, hoolekandeasutuse juhtkonna ja personaliga, perearstidega ja vajadusel eriarstidega (nt. psühhiaater, silmaaarst, hambaarst, eriarsti tagasikutsed jne) ning teiste spetsialistidega lähtuvalt inimese terviseseisundist ja - vajadustest.
Tervisekassa poolt rahastatud õendusteenus võimaldab paremini jälgida hoolekandeasutuse elanike terviseseisundit ja anda vajaduse korral kvalifitseeritud abi, mille üheks oodatavaks mõjuks on prognoositud vähenevat kiirabi väljasõitude arvu ning senisest suuremat rahulolu tervishoiuteenuste kättesaadavusega. Hoolekandeasutuses elava inimese ja tema lähedaste kohustusi ravimite, abivahendite ja täiendavate teenuste hankimisel õendusteenuse lisandumine ei mõjuta ning hoolekandeasutuses elavale inimesele on endiselt tagatud üldarstiabi ja eriarstiabi teenused.
Teenuse osutamiseks vajalikud sammud
Kui hoolekandeasutus plaanib ise õendusteenust osutada:
- Hoolekandeasutusel on tegevusluba ööpäevaringse üldhooldusteenuse või ööpäevaringse erihoolekandeteenuse osutamiseks (SKA), vastavalt sellele, millisele teenusele õendusteenust taotletakse.
- Hoolekandeasutusel on koduõendusteenuse tegevusluba (Terviseamet).
- Hoolekandeasutusel on nõutud pädevusega õde (õed), kellel vähemalt ühel on immuniseerimise tunnistus ja kõigil õdedel on infektsioonikontrolli standard- ja isolatsiooniabinõud hoolekandeasutuste töötajatele koolituse tunnistus.
- Hoolekandeasutus esitab Tervisekassale teenuse rahastamiseks taotluse.
- Hoolekandeasutus ja Tervisekassa sõlmivad lepingu.
Kui hoolekandeasutus plaanib õendusteenuse osutaja leida väljaspoolt:
- Hoolekandeasutusel on tegevusluba ööpäevaringse üldhooldusteenuse või ööpäevaringse erihoolekandeteenuse osutamiseks (SKA), vastavalt sellele, millisele teenusele õendusteenust taotletakse.
- Hoolekandeasutus leiab endale koostööpartneri.
- Õendusteenuse osutajal on koduõendusteenuse tegevusluba (Terviseamet).
- Õendusteenuse osutajal on nõutud pädevusega õde (õed), kellel vähemalt ühel on immuniseerimise tunnistus ja kõigil õdedel on infektsioonikontrolli standard- ja isolatsiooniabinõud hoolekandeasutuste töötajatele koolituse tunnistus.
- Õendusteenuse osutaja ja hoolekandeasutus sõlmivad koostöö kokkuleppe.
- Õendusteenuse osutaja esitab Tervisekassale teenuse rahastamiseks taotluse, kuhu lisab koostöö kokkuleppe.
- Õendusteenuse osutaja ja Tervisekassa sõlmivad lepingu.