Hambaravi

Laste hambaravi on Eestis tasuta! Tervisekassa tasub alla 19-aastaste kindlustatute hambaravi eest. Pärast  19-aastaseks saamist osutatakse tasuta hambaravi ühe aasta jooksul ainult juhul, kui ravivajadus ilmnes patsiendi viimase visiidi ajal enne 19-aastaseks saamist. Tasuta teenust saab sama hambaraviteenuse osutaja juures, kus ravivajadus tuvastati.

Lapsevanemal on õigus valida oma lapsele hambaarst. Kontrollige alati üle, et valitud hambaarstil oleks leping Tervisekassaga, lepingupartnerid leiate siit. Kui leping puudub, peab lapsevanem teenuse eest ise täies mahus tasuma ning seda raha Tervisekassalt tagasi ei saa. Tervi​​​​​​sekassa tasub vaid nende teenuste eest, mis on kirjas Tervisekassa tervishoiuteenuste loetelus.

Suu- ja hambahaiguseid ennetavate vastuvõttude soovitamise (suunamise) kohustus on pereõdedel ja kooliõdedel – see on kirjas nii perearsti tööjuhendis kui ka kooliõe tööd reguleerivas määruses. Kui tervishoiuteenust osutatakse ilma vanema juuresolekuta – näiteks korraldab osasid tervishoiuteenuseid kool – peab olema lapsele kaasa antud lapsevanema nõusolek. 

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.