Veebide ligipääsetavuse teatis

See veebileht kuulub Tervisekassale ja me soovime, et tervisekassa.ee on vastavuses avaliku teabe seaduse §32 alusel kehtestatud ligipääsetavusnõuetega. Teatise lõpus on välja toodud kontaktandmed, kuhu pöörduda, kui veebilehe ligipääsetavusega ilmneb probleeme. 

Nõuetele vastavuse olek

See veebileht vastab osaliselt ligipääsetavusnõuetele allpool loetletud põhjuste tõttu.

Sisu ja funktsioonid, mis ei ole ligipääsetavad

Allpool loetletud sisu ja funktsioonid on mittevastavuses õigusnormidega:

Nimekiri täieneb jooksvalt.

Kasutusjuhis

Teie ees olev koduleht on ehitatud ja koostatud nii, et see vastaks WCAG 2.1 AA ligipääsetavuse suunistele. See tähendab, et on kasutatud teatud tehnilisi vahendeid ja sisu koostamise põhimõtteid, mis aitavad kodulehe sisu tarbida nägemis-, kuulmis-, füüsilise-, kõne-, tunnetusliku-, keele-, õppimis-, ja neuroloogiliste puudustega kasutajatel.

Lisaks on võimalik info ligipääsetavust parandada kasutades lehel olevaid vaegnägija valikuid ning oma arvutit veebilehitseja ja operatsioonisüsteemi tasemel seadistades.

Põhjalikum samateemaline juhend (inglise keeles)

Klaviatuuriga navigeerimine

Sellel kodulehel on võimalik navigeerida ka ainult klaviatuuri abil. Navigatsioon toimub Tab (tabulaator) klahvi ja noolteklahvide abil. Iga Tab klahvi vajutusega liigub fookus järgmisele aktiveeritavale elemendile. Hetkel aktiivset elementi märgib värvimuutus ja kastike selle ümber. Fookuses oleva lingi aktiveerimiseks tuleb vajutada klaviatuuril klahvi Enter.

Esimene link, mis sellisel viisil navigeerides aktiivseks muutub, on mõeldud spetsiaalselt klaviatuuriga navigeerijatele: "Liigu edasi põhisisu juurde". See link jätab vahele päise ja menüü ning viib teid lehe põhisisu juurde.

Värvide muutmine

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Kõrgkontrastsesse vaatesse sisenemiseks liigu Tab klahviga või hiirega päises oleva lingini "Kontrast: kõrge", mis vahetab lehe kujunduse kontrastseks - tekst muutub valgeks, lingid kollaseks ja taust mustaks. "Juurdepääsetavus" viitab sellele samale lehele, millel praegu oled.

Sisu suurendamine

Veebilehitsejad

Sisu suurendamiseks soovitame esmalt kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust.

Kõikides populaarsetes veebilehitsejates on võimalik lehte suurendada ja vähendada, kui hoida all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja samal vajutada ajal kas + või - klahvi. Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoides all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Eraldiseisvad programmid

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul "Start" menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta.

Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories >  Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Veebilehitseja laiendused

Veebilehitsejate jaoks on olemas suurendamist võimaldavad laiendused, mis täiendavad veebilehitseja olemasolevat funktsionaalsust. Näiteks Firefoxi jaoks Zoom Pagelink opens on new pa, mis lubab suurendada nii kogu lehte kui ka ainult teksti; Chrome'i jaoks AutoZoomlink opens on new page.

Ekraanilugeja kasutamine

Ekraanilugeja on programm, mis üritab arvutiekraanil kujutatavat interpreteerida ja teistes vormides edasi anda - näiteks helidena, audiokommentaarina. Eelkõige on see abivahend vaegnägijate jaoks.

Valik populaarseid ekraanilugejaid:

Ekraanilugerite soovituslikud kasutused koos veebilehitsejaga:

  • VoiceOver + Safari
  • Jaws + Chrome
  • NVDA + Firefox

Tagasiside

Me püüame pidevalt parandada käesoleva veebilehe ligipääsetavust. Kui te soovite anda tagasisidet ligipääsetavuse kohta või on midagi vajalikku jäänud teie jaoks ligipääsmatuks, siis palun võtke meiega ühendust allpool olevate kontaktide kaudu.

E-post: mary-liis [at] tervisekassa.ee (mary-liis[at]tervisekassa[dot]ee)

Telefon: 603 3638

Vastame teile tavaliselt 5 tööpäeva jooksul.

Järelevalveasutus

Avalike teenuste veebide ja rakenduste ligipääsetavuse osas teostab järelevalvet Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet.

Veebileht: www.ttja.ee

E-post: info [at] ttja.ee (info[at]ttja[dot]ee)

Telefon: 667 2000

Teatise koostamine

Käesoleva ligipääsetavuse teatis on koostatud välispartneri poolt läbi viidud hindamise põhjal. Käesolev teatis on uuendatud 07.08.2023.

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.