Mentorid

Kevin John Dean, Ühendkuningriik
Kevin on Kuningliku Meditsiiniühingu (Royal Society of Medicine) ja eriõigusliku IT-instituudi (The Chartered Institute for IT) liige, tegutseb Smart Health Science Limited (www.smarthealthscience.com) tegevdirektorina ning on ajakirja Health Services Journal poolt arvatud 50 parima tervishoiu-uuendaja hulka. Alates 2012. aastast on Kevin töötanud Taani Maerski Instituudi e-tervishoiu valdkonna dotsendina ja ühtlasi RAND Europe vanemteadurina. Kevin oli Taani suurima heaolu-tehnoloogiliste teadusuuringute ja innovatsiooni algatuse Patient@Home nõuandekogu liige, keskendudes uutele tehnoloogiatele ja teenustele, mille eesmärk on tagada taastusravi ja jälgimistegevused Taani rahvatervise sektoris.

Claus Duedal Pedersen, Taani
Clausil on enam kui 20-aastane kogemus uuenduslike tehnoloogiate väljatöötamisel ja juurutamisel tervishoius. Tema kogemus ulatub esimese elektroonilise terviseloo süsteemi juurutamisest Taanis 1996. aastal, kommunikatsioonistandardite riiklikust rakendamisest ja Taani riikliku tervishoiu IT-infrastruktuuri juurutamisest kuni ülikooli haigla ümberkujundamisprotsessini, et luua uusi, oluliselt väiksema voodite arvuga rajatisi.
2012. aastal vastutas Claus Odense Ülikooli Haigla ja Lõuna-Taani Ülikooli ühise innovatsiooni- ja uurimiskeskuse - uuenduslike meditsiinitehnoloogiate keskuse (CIMT) loomise eest. CIMT on eelkõige tegelenud tervishoiuorganisatsioonide ja tööstuse koostööprojektidega, et tuua uusi tooteid ja teenuseid turule.
Sentineli üksuse direktorina vastutab Claus Taani esmatasandi arstiabi riikliku kvaliteedi- ja teadustaristu arendamise ja juurutamise eest.

Maritta Perälä-Heape, Soome
Maritta on andmepõhiste tervishoiu- ja innovatsiooniökosüsteemide praktikate professor ning Oulu Ülikooli tervise- ja tehnoloogiakeskuse (https://www.oulu.fi/cht/) direktor.
Ta tegeleb teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegilise koostöö hõlbustamisega akadeemiliste ringkondade, ettevõtete ja avaliku tervishoiusektori vahel Ouluhealthi ökosüsteemis (https://ouluhealth.fi/), mis on mitme partneriga ökosüsteem digitaalse transformatsiooni kiirendamiseks.
Samuti aitab Maritta kaasa strateegilisele koostööle riiklike ja rahvusvaheliste võrgustike ja partnerluste kaudu. Tema huvivaldkonnad on personaliseeritud tervishoid ja hooldus, digitervishoid ja andmepõhised hooldusvaldkonna uuendused, samuti on ta muudatuste eestvedaja, mis aitab kaasa ennustava, personaliseeritud, ennetava ja osalusrohke tervishoiusüsteemi arenemisele.
Tal on kogemusi äriideede juhendamise ning riiklike ja EL-i programmide projektiettepanekute hindamisel.

Linnar Viik, Eesti
Linnar on Eesti e-Riigi Akadeemia üks asutajatest ja nutika valitsemise programmidirektor.
Ta on nõustanud Eesti ja paljusid teisi valitsusi IKT ja innovatsioonipoliitika alal ning on tunnustatud IT-visionäär. Ta on olnud oluline roll nii Eesti arvuti- ja võrgutaristu kiires arengus kui ka Eesti e-hääletamise ja e-allkirja projektides.
Linnar loeb Tartu Ülikoolis innovatsioonijuhtimise loenguid. 2019. aastal valiti ta EIT digitaalnõukogu esimeheks.
Ta on juhtinud mitmeid mobiilside-, lairiba- ja tarkvaraettevõtteid, nagu Skype ja Fortumo, tegutseb Põhjamaade Investeerimispanga nõunikuna ning on Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituudi juhatuse liige.
Linnar on mobiilsideteenuste ja tarkvaraarendusettevõtte Mobi Solutions ning idufirma Pocopay kaasasutaja ja juhatuse liige.

Terje Peetso, Eesti
Terje on olnud Tallinnas asuva Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige alates 2018. aasta aprillist. Lisaks teistele ülesannetele vastutab ta haiglas uurimis- ja innovatsioonitegevuse koordineerimise ning koostöö eest teiste haiglate ja kliiniliste partneritega Eestis ja välismaal.
Terje töötas Euroopa Komisjonis (2003–2018) digitervise, tubakatoodete tarbimise piiramise ja riskihindamise alal. Ta oli Euroopa Komisjoni CONNECTi peadirektoraadi e-tervise ja vananemispoliitika sektori juhataja. Ta osales ka programmi Horisont 2020 töökavade ettevalmistamisel, digitervise projektide ettepanekute hindamisel ja jälgis rahastatud projektide elluviimist. 2014. aastal oli ta ELi stipendiaat Lõuna-California ülikoolis (USA), kus tema teadustöö keskendus takistustele e-tervise juurutamisel tervishoiusüsteemides.
Terjel on meditsiinivaldkonna diplom Tartu Ülikoolist.

Erki Mölder, Eesti
Erki on lõpetanud Tartu Ülikooli investeerimise ja panganduse alal 1997. aastal. Quattromedi tegevjuhina (aastatel 1999–2013) aitas ta ettevõttel kasvada TÜ-st välja kasvanud ettevõttest suurimaks piirkondlikuks laboriks, mis töötab kolmes riigis ja annab tööd enam kui 200 töötajale. Quattromedi omandas 2013. aastal Synlab.
Alates 2013. aastast on Erki investeerinud kaasaegsetesse tervishoiualastesse ärimudelitesse. Teiste seas on Erki portfellis järgmised ettevõtted: Unimed (hambaravi), Qvalitas (töötervishoid), Cognuse (CoNurse ja kõneravi.ee), Capster (siinusravi seade), LungPass (digitaalne stetoskoop), Transformative AI (CVC juhtude varajase avastamise platvorm) ja Activate Health (uudne tervisekorralduse platvorm).
Alates 2013. aastast on Erki Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni (EstBAN) liige ja Singapuris asuva tervisetehnoloogia investeerimisfondi Verge HealthTech Fund I ettevõtluspartner.
Erki on Tervisemajanduse Assotsiatsiooni (asutatud 2019) ja esimese tervisetehnoloogiaga seotud ärikiirendi HealthFounders (asutatud 2020) asutaja.
Alates 2020. aastast on Erki Läti suurima haigla - Riia Ida Ülikoolihaigla - nõukogu liige.